Strona główna Wydarzenia Tak teraz mieszkają

Tak teraz mieszkają

52

Od ponad miesiąca podopieczni Domu Dziecka z Bystrzycy Górnej mieszkają w Świdnicy. Jakie warunki zostały stworzone dzieciom? Zamiast jednego budynku jest 5 małych domów i jedno mieszkanie, w każdym pod opieką wychowawców pozostaje 14 osób. Wszystkie lokale zostały odremontowane i wyposażone w meble, urządzenia gospodarstwa domowego i zabawki.

– Z pewnością spełnią one swoją rolę i dadzą dzieciom namiastkę normalnej rodziny. Zapewnią również podopiecznym lepszy dostęp do szkół, kultury i rozrywki. Pragnę podkreślić, iż kadra Domu Dziecka posiada wieloletni staż i odpowiednie przygotowanie do pracy z dziećmi. Są to nadal te same osoby, które pracowały w Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej. Dzięki temu dzieci mają zapewnione poczucie bezpieczeństwa- przekonuje wicestarosta Alicja Synowska, która wraz ze starostą, dyrektorka Domu Dziecka i szefową PCPR-u odwiedziła nowe mieszkania dzieci.

Decyzję o przeniesieniu dzieci do nowych placówek zarząd powiatu podjął  na mocy nowej ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 22 grudnia 2011 r. w sprawie instytucjonalnej pieczy zastępczej. Powiat świdnicki jako pierwszy w  województwie  zreorganizował Dom Dziecka zgodnie z obowiązującymi przepisami. Budynek w Bystrzycy Górnej został wystawiony na sprzedaż.

opr.red.

Poprzedni artykułZnany fotograf w Świdnicy
Następny artykułCinema 3D zaprasza do kina [REPERTUAR]