Strona główna Temat dnia Świdnicki Imprezownik

Świdnicki Imprezownik

2

Jesień w pełni, moi drodzy. Nieubłagalnie nadchodzi czas dłuższych wieczorów, mniejszej aktywności fizycznej i ogólnie panującej depresji. Domatorom polecam spotkania z przyjaciółmi przy dobrym jedzonku, muzyce i wyśmienitych napojach. Imprezowicze? Z wami jest o niebo łatwiej. Sezon barowy w pełni, a wam, jako znawcom tematu, raczej nie muszę sugerować sposobów na spędzenie czasu wolnego. Jako początkująca tetryczka i lekko emerytowana imprezowiczka zdecydowanie wiem, o czym mówię. Niestety,  totalnie szczerze do sprawy podchodząc, niewiele dzieje się w tym tygodniu w Świdnicy. Niewiele, gdy mam na myśli typowo klubowe imprezy, koncerty, wernisaże wystawy etc. Mogę zaoferować kilka propozycji z nieco  „innej beczki”, które mogą zainteresować niektórych z was. Let’s go!

***

Nazwa: XVII Dni Gór

Miejsce: Świdnica, Galeria 44, Klub Bolko, Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych

Data i godzina: 16 – 21.10.2012

Wstęp wolny

To już XVII edycja imprezy poświęconej tematyce górskiej organizowana przez naszego rodzimego himalaistę i pasjonata gór Piotra Snopczyńskiego. Impreza ruszyła co prawda 16 października, ale główne wystawy przeznaczone zostały na weekend. Wystawy fotograficzne, spotkania z himalaistami, zawody wspinaczkowe, Rajd Książęcy to tylko niektóre atrakcje, jakie w tym roku przygotował dla wszystkich miłośników gór Pan Piotr we współpracy ze Świdnickim Ośrodkiem Kultury. Imprezy towarzyszące to m.in. wystawa plenerowa „60 lat GOPR”, która będzie miała miejsce na Świdnickim rynku oraz kiermasze: odzieży górskiej, książki góralskiej i odzieży i biżuterii nepalskiej. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury lub na portalu Swidnica24.pl. Zapraszam.

***

Nazwa: Budka Suflera | koncert

Miejsce: Świebodzice, ul. Mieszka Starego 6, Hala Widowiskowo-Sportowa

Data i godzina: 20.10.2012, godz. 18:00

Cena: 70 – 90 zł

Koncert to nie lada gratka dla fanów istniejącego od 1974 r. zespołu. Jest to również pierwsza od ponad 30 lat oficjalna trasa koncertowa Budki Suflera. Jest to propozycja zdecydowanie dla „imprezowiczów” dojrzałych i lubiących brzmienie głosu Krzysztofa Cugowskiego. Jaki repertuar Panowie zaproponują? Ciężko powiedzieć. Zapewne poleci kilka klasyków „Za ostatni grosz”, „Takie tango” czy nowsze jak „Jesienny pamiętnik”. Nie polecam, nie odradzam, chętnych na pewno nie zabraknie, któż w końcu nie lubi potańczyć do tanga?

***

Nazwa: Międzynarodowy Koncert na Rogach Alpejskich i Myśliwskich

Miejsce: Świdnica, pl. Grunwaldzki 11, Klub BOLKO

Data i godzina: 20.10.2012, godz. 18:30

Wstęp bezpłatny

Jak brzmią myśliwskie sygnały w Polsce i w sąsiednich krajach? Będzie można się o tym przekonać już w najbliższą sobotę. O 19.30 w Klubie Bolko przy placu Grunwaldzkim zabrzmią alpejskie i myśliwskie rogi. Na scenie wystąpią grupa muzyczna z powiatu Bergstrasse „Odenwalder Alphornblaser”, czeski żeński zespół z Akademii Myśliwskiej z Trutnowa, a z powiatu świdnickiego zagrają myśliwi z Nadleśnictwa Świdnica. Koncert jest częścią międzynarodowej konferencji, poświęconej ochronie lasów.

***

Nazwa: V Ogólnopolski Zjazd Eksploratorów WALIM 2012

Miejsce: Walim, Muzeum Sztolni Walimskich

Data i godzina: 20-21.10.2012

Wstęp wolny

Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu oraz Sowiogórska Grupa Poszukiwawcza organizują w dniach 20-21.10.2012 Ogólnopolski Zjazd Eksploratorów.

Od 1943 roku w rejonie Gór Sowich Niemcy prowadzili zakrojone na szeroką skalę i z ogromnym rozmachem prace budowlane pod wspólnym kryptonimem „Riese” („Olbrzym”). Budowa nie została nigdy ukończona, a jej pozostałością jest szereg podziemnych kompleksów i budowli naziemnych do dziś owianych mgłą tajemnicy co do ich przeznaczenia. Niezwykłość tych obiektów od lat przyciąga w rejon Dolnego Śląska rzesze badaczy i poszukiwaczy przygód. Przez dziesięciolecia możliwość podziwiania ogromu pracy, jaką włożono w drążenie kilometrów tuneli w litej skale kosztem tysięcy istnień ludzkich była dostępna tylko nielicznym śmiałkom. Dziś jednak udało się stworzyć możliwości, aby wszyscy zainteresowani mogli w sposób bezpieczny poznać choć część projektu „Riese”.
Zapraszam gorąco do zwiedzenia jednego z najciekawszych i najbardziej tajemniczych obiektów militarnych na terenie Gór Sowich – kompleksu Rzeczka.  Więcej informacji znajdziecie na stronie www.sztolnie.pl

Źródło: sztolnie.pl

Tym razem bez puenty i wersetów ku pokrzepieniu serc.

Miłego weekendu

Maja Jasnos

 

 

 

 

Poprzedni artykułNie ma chętnych na Dom Dziecka
Następny artykułPoliczą wiernych