Strona główna Wydarzenia Świdnica Rajd Książęcy w Błędne Skały

Rajd Książęcy w Błędne Skały

3

Malowniczy labirynt w Górach Stołowych jest celem czwartej już wyprawy, na którą zaprasza Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie, przy wsparciu Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wycieczkę zaplanowano na 20 października i właśnie ruszyły zapisy.

Zdjęcie Wikipedia

Wędrując wraz z przewodnikiem uczestnicy  będą mogli wejść w głąb skalnego labiryntu , gdzie kręcono film „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”. W Błędnych Skałach znajduje się punkt widokowy, na platformie o nazwie „Skalne Czasze”. Widoczne stąd są m.in. Szczeliniec Wielki i Mały, Broumovska Vrchovina, miejscowość Machov, a przy dobrej pogodzie zobaczyć można także Karkonosze.

– Starujemy w Błędnych Skałach i kierujemy się czerwonym szlakiem w głąb skalanego labiryntu, do którego wejdziemy i sprawdzimy, jakie tajemnice skrywa. Następnie grupa wyruszy zielonym szlakiem w kierunku Schroniska „Pasterka”, po drodze podziwiając malowniczy krajobraz Gór Stołowych. Dodatkowo  uczestnicy dostaną drobne upominki na pamiątkę wyprawy – zachęcają organizatorzy.

Tradycyjnie zwieńczeniem wycieczki będzie wspólny obiad, tym razem w Schronisku „Pasterka”. Po nabraniu sił grupa ruszy na ostatni etap trasy, w kierunku parkingu przy Szczelińcu Wielkim, gdzie czekać będzie autobus, który zabierze uczestników do Świdnicy.

Koszt dla jednego uczestnika to 35 zł. W tym organizatorzy zapewniają przejazd, ciepły posiłek, ubezpieczenie, przewodnika oraz bilet wstępu do Błędnych Skał, stopień trudności trasy: łatwy (w skali: łatwy, średni, trudny).

Zainteresowani udziałem w rajdzie powinni zgłosić się do Informacji Turystycznej i Kulturalnej na świdnickim Rynku, bądź telefonicznie pod numerem  74/852-02-90 lub drogą email  [email protected] . Dodatkowe informacje na stronie www.ks-j.pl .

Zapisy trwają do 17 października. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona.

Poprzedni artykułZatrzymany po kilku tygodniach
Następny artykułWalczą o Debiut Gospodarczy