Strona główna Kultura “Rady Pana Ojca” najlepsze

“Rady Pana Ojca” najlepsze

0

Blisko 100 głosów widzowie oddali na fragment spektaklu Andrzeja Błażewicza i właśnie ta sztuka doczeka się pełnej realizacji. Po raz pierwszy w ramach konkursu na dramat teatralny, organizowany w projekcje Alchemia Teatralna, o uznanie widowni rywalizowała trójka młodych dramaturgów ze Świdnicy. Wszyscy otrzymali równorzędne nagrody. – Stąd pomysł, by to właśnie publiczność zdecydowała, która sztuka będzie przygotowana przez młodzież w pełnej wersji – tłumaczy Halina Szymańska ze Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Po okiem reżysera Juliusza Chrząstowskiego, Tomasza Dajewskiego – animatora ruchu i Dominika Strycharskiego, odpowiedzialnego za emisję głosu, młodzież z Alchemii Teatralnej przygotowała krótkie, sceniczne prezentacje sztuk Ady Woźniak (“Serdecznie zapraszam na nasz spektakl”), Gabrieli Bobowskiej (“Hazard”) i Andrzeja Błażewicza (“Rady Pana Ojca”). Najbardziej podobała się ta ostatnia propozycja, opowiadająca o problemach młodego człowieka z odnalezieniem tożsamości seksualnej.

Teatralna rywalizacja zgromadziła  podczas czwartkowego wieczoru niemal komplet widzów. Dobrej zabawy nie popsuła przymusowa przerwa, spowodowana awarią kurtyny.

“Rady Pana Ojca” w pełnej wersji zostaną pokazane jeszcze w tym roku. Pełny tekst sztuki można przeczytać na stronie http://www.alchemiateatralna.pl/

asz/ zdjęcia Jacek Rękas