Strona główna Kultura Przejmij władzę w teatrze

Przejmij władzę w teatrze

0

W czwartek, 4.10.2012r. o godzinie 18:00, wszystko będzie w rękach widzów. „My gramy. Ty głosujesz” to najnowszy pomysł Świdnickiego Ośrodka Kultury w ramach tegorocznej edycji „Alchemii Teatralnej”.

W wyjątkowy, czwartkowy wieczór, publiczność będzie miała szansę zobaczyć na deskach teatru trzy spektakle oparte na fragmentach zwycięskich sztuk nagrodzonych w konkursie „Sztuka Teatralna”: „Rady pana ojca” Andrzeja Błażewicza, „Hazard” Gabrieli Bobowskiej oraz „Zapraszamy na nasz spektakl” Adrianny Woźniak. Po prezentacjach będzie miało miejsce specjalne głosowanie, w którym władzę przejmą widzowie – to oni zadecydują, który ze spektakli doczeka się pełnej premiery.

„Alchemia Teatralna” to projekt Świdnickiego Ośrodka Kultury, który poprzez różnorodne działania przybliża jego uczestnikom teatr – zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Fragmenty tegorocznych występów zostały przygotowane pod kierunkiem Juliusza Chrząstowskiego – świdniczanina, aktora Teatru Starego w Krakowie,  Tomasza Dajewskiego – specjalisty z zakresu pantomimy klasycznej i mimu oraz Dominika Strycharskiego, który uczy jak odpowiednio pracować z głosem. Wszelkie szczegóły, razem z fragmentami prezentowanych sztuk, można znaleźć na stronie: www.alchemiateatralna.pl. Na czwartkowe prezentacje wstęp wolny!

Poprzedni artykułStarcie historycznych wojsk
Następny artykułPotrąciła pijaną matkę i dziecko