Krzysztof Globisz – wielokrotnie nagradzany aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, odwiedzi Świdnicę w ramach tegorocznej Alchemii Teatralnej.
Artysta znany jest między innymi z roli w „Dantonie” Andrzeja Wajdy, gdzie wystąpił u boku Gérarda Depardieu, fenomenalnej kreacji prawnika w „Krótkim filmie o zabijaniu” Krzysztofa Kieślowskiego, czy też anioła Giordano w komedii Artura Więcka „Anioł w Krakowie”. Wystąpił też w telewizyjnym hicie „Czas Honoru”. Gwiazdę krakowskiego Teatru Starego będzie można spotkać w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury 8 października 2012r., o godzinie 18:00. Wstęp wolny.
opr.red.
Krzysztof Globisz, fot. Filmpolski.pl





![Widowiskowe szkolenie świdnickich strażaków. Doskonalili działania w terenach trudno dostępnych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/cwiczenia-grupy-wysokosciowej-KP-PSP-Swidnica-fot.-KP-PSP-Swidnica-mix-100x75.jpg)
![Zderzenie osobówki i dostawczaka na trasie Olszany-Świebodzice [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Olszany-zderzenie-2026.01.29-mix-100x75.jpg)


![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
![Lokalna historia i ciekawostki w najnowszym 52. „Roczniku Świdnickim” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-1-100x75.jpg)