Strona główna Sport Piłka ręczna Pierwsze zwycięstwo Szarych Wilków we własnej hali

Pierwsze zwycięstwo Szarych Wilków we własnej hali

0

Po ostatniej przegranej na wyjeździe z Viretem Zawiercie piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica czekał kolejny mecz na własnym parkiecie. Tym razem  rywalem świdniczan był zespół AZS-u Politechniki Radom. Świdniczanie po bardzo dobrym meczu pewnie wygrali to spotkanie 35:26.

ŚKPR bardzo dobrze zaczął to spotkanie, bo już po kilku minutach prowadził 8:2 po trafieniu Rogaczewskiego. W dalszej części gry oba zespoły na zmianę zdobywały bramki. W 22. minucie po trafieniu Żubrowskiego było 12:6. „Szarym Wilkom udało się utrzymać sześciobramkowe prowadzenie do końca pierwszej połowy i na przerwę świdniczanie schodzili przy wyniku 16:10. W pierwszych fragmentach drugiej połowy oba zespoły zdobywały bramki naprzemiennie, dlatego ŚKPR trzymał cały czas rywali na bezpieczny dystans. W kolejnych akcjach jednak to goście doszli do głosu i zmniejszyli przewagę gospodarzy do trzech trafień  przy wyniku 24:21. ŚKPR ponownie wrzucił jednak „wyższy bieg” i „odjechał” rywalom. Na pięć minut przed końcem spotkania po trafieniu Szuszkiewicza było 30:24, a cały mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Krzysztofa Mistaka 35:26.

ŚKPR Świdnica- AZS Politechnika Radom 35:26 (16:10)

ŚKPR: Wasilewicz, Madaliński, Piędziak (7), Rogaczewski (6), Kijek (6), Pułka (5), Szuszkiewicz (3), Kaczmarczyk (2), Gałach (2), Żubrowski (2), Rutkowski (2), Orzłowski, Marciniak

 

Poprzedni artykułMKS wygrywa, potrzebny był piąty set
Następny artykułJechał zbyt szybko