Strona główna Sport Piłka ręczna Pierwsze zwycięstwo Szarych Wilków we własnej hali

Pierwsze zwycięstwo Szarych Wilków we własnej hali

0

Po ostatniej przegranej na wyjeździe z Viretem Zawiercie piłkarzy ręcznych ŚKPR-u Świdnica czekał kolejny mecz na własnym parkiecie. Tym razem  rywalem świdniczan był zespół AZS-u Politechniki Radom. Świdniczanie po bardzo dobrym meczu pewnie wygrali to spotkanie 35:26.

ŚKPR bardzo dobrze zaczął to spotkanie, bo już po kilku minutach prowadził 8:2 po trafieniu Rogaczewskiego. W dalszej części gry oba zespoły na zmianę zdobywały bramki. W 22. minucie po trafieniu Żubrowskiego było 12:6. „Szarym Wilkom udało się utrzymać sześciobramkowe prowadzenie do końca pierwszej połowy i na przerwę świdniczanie schodzili przy wyniku 16:10. W pierwszych fragmentach drugiej połowy oba zespoły zdobywały bramki naprzemiennie, dlatego ŚKPR trzymał cały czas rywali na bezpieczny dystans. W kolejnych akcjach jednak to goście doszli do głosu i zmniejszyli przewagę gospodarzy do trzech trafień  przy wyniku 24:21. ŚKPR ponownie wrzucił jednak „wyższy bieg” i „odjechał” rywalom. Na pięć minut przed końcem spotkania po trafieniu Szuszkiewicza było 30:24, a cały mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych Krzysztofa Mistaka 35:26.

ŚKPR Świdnica- AZS Politechnika Radom 35:26 (16:10)

ŚKPR: Wasilewicz, Madaliński, Piędziak (7), Rogaczewski (6), Kijek (6), Pułka (5), Szuszkiewicz (3), Kaczmarczyk (2), Gałach (2), Żubrowski (2), Rutkowski (2), Orzłowski, Marciniak