Strona główna Kultura Okiem Młodych w areszcie i teatrze

Okiem Młodych w areszcie i teatrze

1

Pokazy specjalne w ramach Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” na stałe zagoszczą w świdnickim Areszcie Śledczym – informuje Stanisław Abramik, specjalista ds. PR festiwalu . Cykliczne spotkania, podczas których aresztanci zobaczą najciekawsze produkcje młodych polskich dokumentalistów oraz będą mieli okazję porozmawiać po filmie, rozpoczną się już w tym miesiącu.

Pierwszy pokaz zaplanowano na 24.10., godz. 13:30. Wyświetlony zostanie wtedy film Jakuba Radeja z 2011 roku pt. „Getto Gospel”. Szesnastoletni Dominik – główny bohater obrazu – to mieszkaniec warszawskiej Pragi, który z powodu wykroczeń niedługo trafi do ośrodka socjoterapeutycznego. Korzystając z ostatniego miesiąca wolności, próbuje uporządkować zaległe sprawy i przede wszystkim nagrać utwór rapowy w studio – rap od dawna jest pasją Dominika. Tymczasem na jego ulicy zjawiają się chrześcijańscy misjonarze, którzy oferują chłopakowi pomoc przy realizacji muzycznych planów. Dzięki spotkaniom z duchownymi, bohater przechodzi wewnętrzną przemianę. Warto zaznaczyć, że Jakub Radej podczas tworzenia filmu miał zaledwie 20 lat. Obraz był wyświetlany w programie TVP2; zdobył także szereg nagród:

  • 2011 – Katowice (Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Ars Independent”)-Nagroda Główna w Konkursie Filmów Amatorskich kilOFF
  • 2011 – Warszawa (Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Dozwolone do 21”)-Grand Prix
  • 2011 – Nowa Sól (Solanin Film Festiwal)-Grand Prix za „poruszającą i dojrzałą historię młodego człowieka próbującego wyjść z zaklętego kręgu”
  • 2011 – Opole (Festiwal Filmowy „Opolskie Lamy”)-Grand Prix w Konkursie Filmów Amatorskich
  • 2011 – Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Off Cinema”)-Wyróżnienie

Już za miesiąc, 21.11.2012r., zapraszamy na pokaz specjalny w ramach Festiwalu do sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Szczegóły na temat pokazu  wkrótce.

Poprzedni artykułRemis w meczu na szczycie
Następny artykułZapadlisko do remontu [FOTO]