Strona główna Temat dnia Nowy-stary dyrektor szpitala Latawiec

Nowy-stary dyrektor szpitala Latawiec

26

Grzegorz Kloc, który przez 13 lat był dyrektorem ekonomicznym świdnickiego szpitala, a przez ostatnie pół roku pełnił obowiązki głównego dyrektora, przez najbliższe 6 lat będzie szefował Latawcowi. Podczas dzisiejszego konkursu zdecydowana większość komisji poparła jego kandydaturę. Zarząd powiatu podjął już uchwałę o powołaniu Grzegorza Kloca na dyrektora szpitala. Oficjalne urzędowanie rozpocznie 1 listopada 2012 roku.

Na taka decyzje liczyły m.in. pielęgniarki, które wysoko oceniły samodzielna prace Grzegorza Kloca w ostatnim półroczu. Nowo powołany dyrektor m.in. doprowadził do obniżenia wysokości kontraktów lekarskich. W swoich planach ma także dalsze zrównywanie dysproporcji w płacach.

– W koncepcji, przedstawionej przed komisją przedstawił także plany rozwoju szpitala – informuje przewodnicząca komisji i wicestarosta, Alicja Synowska. Zamierza doprowadzić do powstania oddzielnie zakontraktowanego z NFZ Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego, planuje również poszerzenie działalności oddziału kardiologicznego i onkologicznego (m.in. o chirurgie onkologiczną) oraz uruchomienie pracowni rezonansu magnetycznego. Stawia również na rozwój szpitala w Żarowie, który wchodzi w skład świdnickiego ZOZ-u. Placówka ma przejść remont i modernizację, a wśród wielu zadań jest m.in. zainstalowanie kriokomory.

Zarząd powiatu konkurs na stanowisko dyrektora szpitala ogłosił po odwołaniu Jacka Domejki, który kierował placówką przez 12 lat. O tę funkcje ubiegało się 8 osób.

asz

Poprzedni artykułSkatepark prawie gotowy [FOTO]
Następny artykułWysokie zwycięstwo na początek sezonu