Strona główna Wydarzenia Świebodzice Masterform debiutuje na giełdzie

Masterform debiutuje na giełdzie

14

Masterform S.A., świebodzicka firma zajmująca się mechaniką precyzyjną, to pierwszy podmiot w mieście, który wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych. 8 października 2012 r. obligacje spółki zadebiutują na rynku Catalyst – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Masterform istnieje od 1998 roku, to rodzinna firma, założona przez świebodziczan Beatę i Roberta Zawadzkich. Zajmuje się precyzyjną obróbką  materiałów metalowych przy użyciu najnowocześniejszych maszyn sterowanych numerycznie. Wyroby Masterform są wykorzystywane przez takie znane marki jak Audi, VW, Siemens czy General Electric. Obecnie w zakładzie zatrudnionych jest ponad 150 osób, to głównie mieszkańcy Świebodzic.

Debiut giełdowy to ważny etap w rozwoju spółki, bo zbiega się w czasie z wprowadzeniem na rynek produktu pod własną marką – jest nim wysokociśnieniowa pompa hydrauliczna. – To dla nas niewątpliwie przełom – podkreśla Robert Zawadzki, prezes Zarządu Masterform S.A. – Lata pracy, by nasze usługi spełniały normy światowe, doprowadziły do momentu, w którym gotowi jesteśmy podjąć kolejne wyzwania. Wchodzimy na giełdę. Od teraz spółka rozpocznie zupełnie nowy rozdział.

– To kluczowy moment nie tylko dla rozwoju spółki, ale także i całego miasta – mówi z uznaniem burmistrz Świebodzic, Bogdan Kożuchowicz. – Masterform jest pierwszą firmą w mieście, która debiutuje na parkiecie, to wspaniała promocja dla Świebodzic i dowód na to, że innowacyjny biznes można z powodzeniem prowadzić także w małym mieście. Jestem pełen uznania i szacunku dla osiągnięć firmy.

Poprzedni artykułKasprowiczanie pożeglowali
Następny artykułZmarła po potrąceniu