Strona główna Bez kategorii Magazyn Swidnica24.pl na słoneczny weekend

Magazyn Swidnica24.pl na słoneczny weekend

5

Opalanie w drugiej połowie października? Oczywiście! Amatorów ostatnich ciepłych dni nie brakuje i aby się o tym przekonać, wystarczy spacer nad świdnicki zalew. Pogoda na weekend zapowiada się fantastycznie, a jak wykorzystać wolne dni – o tym jak co tydzień w Magazynie Swidnica24.pl.

Letnia aura zachęca do wycieczek. Portal ZnaneNieznane.pl podpowiada wyprawę w miejsce, które choć zostało dostosowane do potrzeb turystów, wciąż jest bardzo mało znane. Tymczasem wystarczy wskoczyć na rower i pojechać zupełnie niedaleko, by dotrzeć do niezwykłego źródła. Miedzy Lutomią a Glinnem jest Kroacka Studzienka, miejsce, z którego wypływa  woda, a w pobliżu są malownicze ścieżki spacerowe. Przed wyjazdem warto poznać legendę o Chorwatach, których wojenne losy przywiodły w okolice Lutomi. Więcej w dziale turystyka.

Po wyprawie warto pomyśleć o smacznym posiłku. Nasza czarodziejka Penelopa jak zawsze podąża za sezonem. W jej kuchni od tygodnia króluje cukinia. Czy z tego warzywa można zrobić pasztet? Naturalnie! I to taki, że niewiele będzie się różnił od mięsnego. Więcej w dziale Kuchnia.

Na wieczory, które już coraz dłuższe, proponujemy albo ciekawą lekturę, albo dobry film. Adrianna Woźniak w cyklu „Z wypożyczalni” poleca film Juliusza Machulskiego, który jest polska, przewrotną odpowiedzią na zalew produkcji z wampirami w roli głównej. O „Kołysance” w dziale Kino. Natomiast w dziale Książka proponujemy wyznania pierwszego polskiego celebryty. Stanisław Mikulski budził emocje jak hollywoodzkie gwiazdy, ale za rolę życia w „Stawce więcej niż życie” zapłacił słoną cenę.

Magazyn Swidnica24.pl jak zawsze czeka w menu pod hasłem Magazyn. Życzymy miłej lektury i wspaniałego weekendu!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Pasztet z cukinii
Następny artykułZebrali 270 litrów krwi