Strona główna Wydarzenia Strzegom Droga do podsterfy gotowa

Droga do podsterfy gotowa

0

Budowa pierwszego zakładu w podstrefie ekonomicznej to od wielu już lat jedna z najbardziej oczekiwanych przez mieszkańców Strzegomia inwestycji.  – Obecnie ukończono również budowę drogi wewnętrznej wraz z infrastrukturą techniczną do  podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Strzegomiu przy ul. Wałbrzyskiej wraz z włączeniem zjazdu do drogi krajowej nr 5, mającego za zadanie obsługę terenów przemysłowych – wyjaśnia Irena Kowalska, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

            Droga do podstrefy wraz z odwodnieniem i kanalizacją deszczową oraz oświetleniem obejmuje również budowę  skrzyżowania z drogą krajową nr 5. Roboty zostały rozpoczęte jesienią ubiegłego roku przez wyłonioną w przetargu nieograniczonym firmę Drog-Ziem ze Stanowic.

– Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już w trakcie realizacji przez Gminę inwestycji zmieniła warunki techniczne dla tego zjazdu, co pociągnęło za sobą konieczność przeprojektowania całego skrzyżowania i wprowadzenia tam nowych rozwiązań i dodatkowych pieniędzy. Po wykonaniu odcinka drogi wewnętrznej do podstrefy,  roboty zostały przerwane do momentu zatwierdzenia przez GDDKiA nowego projektu skrzyżowania. Prace przy przebudowie zjazdu zostały wznowione po Euro 2012, ponieważ w tym czasie na krajowej „piątce” nie można było ograniczać ruchu pojazdów – mówi Irena Kowalska. Koszt zadania zgodnie z umową to kwota ponad 1,5 mln zł.

Poprzedni artykułZjadą policjanci z całego województwa
Następny artykułLZS Świdnica przypomina o turnieju siatkarskim