Strona główna 112 Dolnośląska policja świętowała

Dolnośląska policja świętowała [FOTO/WIDEO]

11

Po raz pierwszy w historii świdnickiej katedry zostało odprawione nabożeństwo w ceremoniale policyjnym. Okazją ku temu były obchody dnia patrona policji. We mszy świętej, której przewodniczył biskup Ignacy Dec, uczestniczyli przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej oraz komend powiatowych i miejskich z całego województwa. O wyjątkową oprawę zadbała Orkiestra Reprezentacyjna KWP we Wrocławiu oraz kompania repreznetacyjna.

– Jesteśmy tu, by modlić się za policjantów, którzy przeciwstawiają się złu i dbają o codzienny ład i porządek – mówił biskup Dec. Wspomniał trudną historię formacji. – Pamiętajmy o tych 17 tysiącach polskich policjantów, którzy zostali zamordowani w czasie II wojny światowej i o tych, którzy już w czasach pokoju giną na służbie.

Biskup przypomniał, że patronem policji nieprzypadkowo został św. Michał Archanioł. – To on wypędził zbuntowane anioły z nieba i on służy Bogu – przypomniał w kazaniu. Za modlitwę i dobre słowo w imieniu wszystkich funkcjonariuszy dziękował komendant wojewódzki, nadinspektor Dariusz Biel. W nabożeństwie uczestniczyli także prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, starosta Zygmunt Worsa oraz przedstawiciele samorządów z całego Dolnego Śląska

Po mszy św. krótki koncert na placu Jana Pawła II dała policyjna orkiestra. Świdniczanie mogli z bliska obejrzeć policyjne motocykle i roboty do podejmowania ładunków wybuchowych. Swoje stoisko wystawiła służba prewencji, a wśród widzów przechadzała się policyjna maskotka – komisarz Lew. Niestety, ze względu na fatalna pogodę pokazy zostały skrócone.

asz/ zdjęcia i video Tomasz Pietrzyk

Poprzedni artykułNie chcą Straży Miejskiej
Następny artykułBędą wyciskać sztangę