Strona główna Temat dnia Czterysta pań na szpilkach

Czterysta pań na szpilkach

5

Kino na szpilkach – wspólny pomysł Cinema 3D, Galerii Świdnickiej i Stowarzyszenia Kobiet – to strzał w dziesiątkę. Podczas pierwszego seansu we wrześniu sala na 200 osób okazała się zbyt ciasna. Wybór największej, jaką dysponuje Cinema 3D,  podczas drugiej edycji okazał się trafny. Na babski wieczór filmowy stawiło się prawie 400 świdniczanek.

– To fantastyczny pomysł – z zapałem zapewnia pani Zofia, która do świdnickiego kina przyszła w gronie przyjaciółek. – I tak systematycznie wspólnie oglądamy filmy, ale w kobiecym gronie jest zupełnie inna atmosfera. To takie nasze małe święto, odskocznia od codziennych obowiązków.

Cinema 3D zaserwowało francuską słodko-gorzką komedię „Niewierni”, która składa się z szeregu niecodziennych i wyjątkowo zabawnych przygód miłosnych największych gwiazd francuskiego kina.” Główne role zagrali mający całe rzesze fanek także w Polsce Jean Dujardin („Artysta”) i Gilles Lellouche („Niebo nad Paryżem”, „Gibraltar”). Nie wszystkim, chwilami bardzo dosadne historie niewierności, przypadły do gustu. – Zbyt dużo wulgaryzmów i niewiele prawdziwych uczuć – narzekały jedne, inne panie doceniały świetne dialogi i znakomitą grę francuskich aktorów. Jednak „Kino na szpilkach” to nie tylko wspólne oglądanie filmu. Nie zabrakło szampana, słodyczy i prezentów. Panie wykazały się także poczuciem humoru i odwagą, biorąc udział w małym pokazie ćwiczeń, przygotowanym przez instruktorki klubu fitness Condizione.

Kolejne spotkanie w „Kinie na szpilkach” prawdopodobnie pod koniec listopada. Tym razem panie będą musiały zabrać ze sobą spory zapas chusteczek, bo wyświetlona ma być „Anna Karenina”.

asz