Strona główna Wydarzenia Świebodzice Centrum kariery dla młodzieży

Centrum kariery dla młodzieży

0

W praktyce działają już od początku września, służąc młodzieży poradami czy szkoleniami. Mowa o Młodzieżowym Centrum Kariery w Świebodzicach. W poniedziałek, 15 października, placówka została uroczyście otwarta, przy udziale zaproszonych gości – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

Młodzieżowe Centra Kariery to placówki, przeznaczone dla bardzo młodych ludzi – od 15 do 25. roku życia. Prowadzą zajęcia indywidualne i grupowe z dziedziny szeroko pojętego poradnictwa zawodowego; udzielają indywidualnych i grupowych informacji o możliwościach kształcenia, szkolenia, zawodach oraz rynku pracy; przygotowują młodzież do planowania kariery zawodowej poprzez tworzenie wraz z nią indywidualnego planu działania. Pomagają młodzieży zaplanować swoją przyszłość jako pracownika.

Samorząd bardzo pomógł w utworzeniu tego miejsca, co wielokrotnie podkreślała dyrektor Bożena Czech. – Jesteśmy otwarci na współpracę i z tego, co mi wiadomo, już niebawem zobaczymy pierwsze efekty, podczas listopadowego Młodzieżowego Dnia Kariery, organizowanego przez MCK i miasto.

MCK powstają dzięki unijnemu wsparciu, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu na terenie całego kraju tworzona jest sieć działających komplementarnie młodzieżowych centrów kariery (MCK), punktów pośrednictwa pracy (PPP) i ośrodków szkolenia zawodowego (OSZ). Celem projektu jest zwiększenie dostępu młodzieży do usług z zakresu poradnictwa i informacji zawodowej, pośrednictwa pracy oraz szkoleń. Na realizacji projektu zyska przede wszystkim młodzież pochodząca z  małych miejscowości i obszarów wiejskich.

Na terenie Dolnego Śląska powstało już 13 Młodzieżowych Centrów Kariery. Kwota dotacji jaka przypadła na naszego województwo to 6 mln zł.

***

MCK w Świebodzicach mieści się przy ul. Żeromskiego 27 (budynek Urzędu Miejskiego), czynne jest codziennie od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.45-15.45, tel. 74 664 76 55, e-mail: mck.sw[email protected]

 

 

Poprzedni artykułPobili 12-latka
Następny artykułTajemnica grobu nieznanego żołnierza