Strona główna Kultura Casting dla młodych reżyserów

Casting dla młodych reżyserów

0

Bezpłatne warsztaty reżyserii filmowej z udziałem mistrzów kina zostaną zorganizowane w Świdnicy. Poprzedzi je casting zaplanowany na sobotę, 13 października. Warsztaty organizowane są w ramach Festiwalu Reżyserii Filmowej, który od pięciu lat odbywa się w Świdnicy.

 

Do kogo kierowane są warsztaty?

Do osób w wieku 16 -24 lat.

 Co powinien zrobić kandydat?

  • przynieść swoje dossier (zdjęcia, film, scenariusz), aby pokazać, że myśli o reżyserii już jakiś czas i próbuje sprawdzić się w tej materii,
  • przygotować się do sprawdzianu ze scenkami, który będzie podstawą do zakwalifikowania się na warsztaty – przygotować krótką scenę castingową w trzech wersjach interpretacji:

a)     tonacja konwencjonalnego dramatu;

b)    tonacja komedii;

c)     tonacja thrillera.

Sprawdzian zostanie przeprowadzony w dwóch etapach:

I etap – inscenizacja scenek teatralnie,

II etap – zainscenizowanie scenek do kamery.

To, jak kandydaci zaprezentują się w czasie realizacji scenek, w czasie pracy z aktorem i operatorem będzie kluczowe przy wyborze kandydatów.

Casting przeprowadzą:

Krzysztof Pulkowski – reżyser (ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku Reżyseria telewizyjno–filmowa).

Stanisław Dzierniejko – dyrektor i producent Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy.

Gdzie się zgłosić?

13 października (sobota) od godz. 11.00 do Sudeckiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, ul. Długa 33 w Świdnicy.

Pierwszy warsztat reżyserski zaplanowano na sobotę, 20 października na godz. 11.00. Warsztat poprowadzi reżyser, scenarzysta i producent filmowy – prof. Andrzej Krakowski, dziekan szkoły filmowej w Nowym Jorku.

Realizacja projektu jest możliwa dzięki dofinansowaniu Miasta Świdnicy.

 

Poprzedni artykułDoba w liczbach: 26 pijanych kierowców
Następny artykułWpadł złodziej kratek ściekowych