Strona główna Kultura Wzbudzili zachwyt niemieckich widzów

Wzbudzili zachwyt niemieckich widzów

3

Niezwykle ciepło została przyjęta wystawa świdnickich artystów, Kamili Karst oraz Magdaleny i Andrzeja Kucharskich, w niemieckim Viernheim. Ponad 150 gości pojawiło się w galerii Gerdi Gutperle na wernisażu i nie szczędziło słów uznania.

Wystawa jest pokłosiem ubiegłorocznych spotkań, związanych z 10-leciem partnerstwa powiatów świdnickiego i Bergstrasse. Wówczas swoje prace w Krzyżowej prezentowała Gerdi Gutperle, a Kama Karst w niemieckim Bensheim.

Do Viernheim Kama Karst zabrała obrazy, inspirowane architekturą, wśród których na specjalne życzenie gospodarzy znalazł się „Most”. Ten obraz trafi do prywatnej kolekcji Gerdi Gutperle. Z ogromnym zainteresowaniem widzowie przyglądali się dwóm rzeźbom kartonowych koni. Zaskoczyła ich technika i niezwykła pomysłowość artystki. Nie mniejszą uwagę przykuły wyczarowane w szkle dzieła Magdaleny i Andrzeja Kucharskich.

– Ekspozycja była zróżnicowana tematycznie i formalnie, więc na pewno nie ma mowy o nudzie – mówi Kamila Karst. – Jestem zachwycona warunkami, jakie stwarza artystom galeria pani Gutperle i niezwykle ciepłym przyjęciem naszych prac. Możliwość zaprezentowania choćby części dorobku poza Świdnicą to dla artystów szansa na pokazanie się zupełnie innym odbiorcom. Wróciłam z Viernheim z nowymi kontaktami i nowym zapałem do pracy.

Wystawę można oglądać do 21 października. Pojawiły się także deklaracje kolejnych spotkań.

opr. asz

Poprzedni artykułWpadł kolejny „graficiarz”
Następny artykułZostań organistą