Strona główna Sport Pływanie Udany wypad SVIDY do Wrocławia

Udany wypad SVIDY do Wrocławia

0

23 zawodników UKS-u SVIDA wzięło udział w pierwszych zawodach sezonu 2012/2013 organizowanych na pływalni AWF we Wrocławiu. W zawodach udział wzięło 250 zawodników z 27 klubów. Zawodnicy świdnickiej SVIDY spisali się na szóstkę z plusem zdobywając łącznie 10 miejsc medalowych; dwie pierwsze pozycje, trzy drugie i pięć trzecich.

Cieszą miejsca medalowe jednak z dużym optymizmem można patrzeć w przyszłość na podstawie czasów jakie uzyskiwali wszyscy zawodnicy.  Bardzo dobre czasy świadczą o dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym podczas którego zawodnicy uczestniczyli w obozie letnim w COS Cetniewo. Reprezentację UKS-u SVIDA tworzyli zawodnicy 13-to letni i młodsi, którzy w konfrontacji z najsilniejszymi klubami Dolnego Śląska, jak Juvenia czy Śląsk Wrocław wypadli rewelacyjnie. Reprezentacje pozostałych klubów tworzyli zawodnicy ze wszystkich  kategorii wiekowych natomiast najstarszym rocznikiem Świdnickiej SVIDY byli młodzicy rocznika 1999.

Na podium stawali:

Pierwsze miejsca zajęły: 50 m dowolnym  Elżbieta Kielka, 50 m dowolnym Emilia Dzięcielska

Drugie miejsca zajęli: 100 m dowolnym Emilia Dzięcielska, 100 m zmiennym Maja Siembab

Trzecie miejsca zajęli: 25 m dowolnym Maria Kutyło, 25 m dowolnym Jakub Dzieniakowski, 50 m dowolnym Maja Jóźwik, 50 m dowolnym Oskar Jochymek, 50 m klasycznym Wiktoria Zięta, 100 m klasycznym Wiktoria Zięta