Strona główna Kultura Tytuł przyjaciela za serce

Tytuł przyjaciela za serce

2

To podziękowanie za bezinteresowne, stałe wsparcie i poświęcanie prywatnego czasu na pomoc dzieciom – tak przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 315 tłumaczą wyróżnienie dla Eugeniusza Kępy i Janusza Grusieckiego. Obaj panowie zostali uhonorowani tytułami Przyjaciela Szkoły.

Eugeniusz Kępa – właściciel cukierni „Kasia” systematycznie dba, by żadne dziecko w szkole nie pracowało i bawiło się bez drugiego śniadania. Pan E. Kępa jest człowiekiem wrażliwym na potrzeby dzieci, wspierającym młodych świdniczan nie tylko pysznymi wypiekami, a przede wszystkim sercem i poświęceniem.

Jan Grusiecki jest przewodnikiem górskim, człowiekiem, który od wielu lat prowadził uczniów szkoły po krętych i stromych górskich ścieżkach, współorganizował imprezy i zawody z okazji Dnia Dziecka, Festynu Rodzinnego. Przez lata uczył uczniów szkoły, że jednym z największych darów, jakim można obdarować innego człowieka, jest czas i  uwaga, którymi go obdarzamy.

Dyrektor szkoły, Joanna Grębowska – Szpak wręczyła Przyjaciołom Szkoły 315 pamiątkowe statuetki, a ich imiona i nazwiska zostały zapisane w szkolnej galerii.

opr. red.

Poprzedni artykułPogrom w Zebrzydowie
Następny artykułZachowanie naganne, ale oskarżenia nie będzie