Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicka „Akademia Kobiet”

Świdnicka „Akademia Kobiet”

5

W połowie września w Świdnicy rusza „Akademia kobiet” – cykl zajęć dla kobiet, które chcą zmienić swoje życie na lepsze. Warsztaty mają pomóc kobietom w poznaniu mocnych i słabych stron, pozwolić nauczyć się świadomie wyrażać potrzeby, pozwolić na znalezienie nowych możliwości rozwoju – informuje Stefan Augustyn, rzecznik UM w Świdnicy.

Zajęcia organizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy oraz  CEDR – Centrum Edukacji Doradztwa i Rozwoju w Czarnym Borze.

Trwają zapisy chętnych do wzięcia udziału w zajęciach. Poprowadzą je psycholodzy, uczestnicy Szkoły Trenerów pod superwizją Jacka Kasprzaka, specjalisty psychologii klinicznej, certyfikowanego specjalisty psychoterapii uzależnień, superwizora psychoterapii uzależnień, trenera PTP, Konsultanta PARPA.

Trenerzy zapoznają uczestniczki z tajnikami właściwej komunikacji, nauczą jak odkrywać swoją kobiecość, zarządzać swoim czasem, wzmacniać poczucie własnej wartości, radzić sobie ze złością oraz w trudnych relacjach z mężczyznami – tłumaczą organizatorzy.

Warsztaty zostaną zorganizowane w sali narad Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Westerplatte 47, przez 9 kolejnych sobót, w godz. 9.00-17.00, z przerwą obiadową. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 15 września 2012 r. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną: [email protected]

lub telefonicznie 74 640 28 88 (89).

 

 

Harmonogram spotkań

(soboty w godz. 9.00-17.00)

 

  • 15.09 – „Mów do mnie jeszcze” jak poprawnie się komunikować, typowe błędy w komunikacji, jak wygląda poprawna komunikacja;
  • 22.09 – Jestem kobietą – istota kobiecości;
  • 29.09 – Jak odważnie mówić „nie” – asertywność – I część;
  • 6.10 – Asertywność – II część;
  • 13.10 – Czy złość piękności szkodzi? Czy możemy się złościć? Jak się złościć, żeby nie być agresywną?
  • 20.10 – Śpieszmy się kochać mężczyzn, tak szybko odchodzą – kochanie za bardzo, toksyczne związki, co zrobić, żeby nie kochać za bardzo;
  • 27.10 – Poczucie własnej wartości;
  • 10.11 – Zarządzanie czasem i sobą – jak skutecznie planować swoje życie, żeby zdążyć na czas?;
  • 17.11 – Ja kobieta – podsumowanie cyklu spotkań.

Warunkiem udziału w Akademii Kobiet jest obecność na wszystkich spotkaniach.

Poprzedni artykułWidowiskowa Motohałda
Następny artykułWpadł kolejny „graficiarz”