Strona główna Temat dnia ŚOK pękał w szwach

ŚOK pękał w szwach

3

W czwartkowy wieczór sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury pękała w szwach. Ponad 250 osób przyszło na rozpoczęcie V edycji Festiwalu „Okiem Młodych” w Świdnicy.

Gości przywitali Bożena Kuźma z ŚOKu oraz Lech Moliński z Fundacji Visonica, natomiast Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy, dokonał uroczystego otwarcia imprezy. – Bardzo się cieszę, widząc tylu młodych ludzi na rozpoczęciu Festiwalu. To dobry znak – chcecie poznawać świat i rozwijać się, a kino dokumentalne jest świetnym sposobem na lepsze i dokładniejsze zrozumienie siebie i otaczającej nas rzeczywistości – mówił wiceprezydent.

Głównym punktem programu była projekcja „Ambasadora” w reżyserii Madsa Brueggera. – Naprawdę dobry film. Pierwszy raz w życiu jednocześnie śmiałem się i czułem strach w trakcie oglądania dokumentu – mówi Konrad, jeden z widzów.

 

Doskonałą, muzyczną oprawę, zapewniła Martyna Baranowska, uczennica III LO w Świdnicy. Artystka, która występowała już między innymi w trakcie tegorocznego Przystanku Woodstock, zaśpiewała energetyczną dawkę soulu i reggae.

Nietuzinkowe filmy, koncerty i dyskusje w ramach „Okiem Młodych” będą trwać do niedzieli. Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie z kinem Pawła Łozińskiego, który jest tegoroczną gwiazdą Festiwalu. Wyjątkowym wydarzeniem będzie projekcja „Chemii” o 21:00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Po filmie zapraszamy na dyskusję z reżyserem oraz doktor Ewą Kilar – świdnicką onkolog. Wszystkie szczegóły: www.okiemmlodych.pl

SA

Poprzedni artykułPrawie 200 tysięcy na szkolne wyprawki
Następny artykułMetalowe brzmienie