Strona główna Sport Piłka ręczna ŚKPR najlepszy w juniorach młodszych

ŚKPR najlepszy w juniorach młodszych

0

W dniach 14-16 września odbył się w Świdnicy Festiwal Piłki Ręcznej Świdnica Cup 2012. Turniej był przeznaczony dla młodych adeptów szczypiorniaka w kategoriach młodzika i juniora młodszego.

W pierwszej z nich zwyciężyła  drużyna Dziewiątki Legnica. Drugą lokatę zajął WKS Śląsk Wrocław, a na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy MKS-u Ustroń. Gospodarze, ekipa ŚKPR-u Świdnica zajęła piąte miejsce. Zarówno najlepszym strzelcem jak i zawodnikiem wybrano Pawła Dutkowskiego ze Śląska Wrocław. Najlepszym bramkarzem został Aleksander Darczuk z Dziewiątki Legnica, a nagroda fair play przypadła drużynie UKS-u Jedynki Ziębice.

Dużo lepiej spisali się juniorzy młodsi ŚKPR-u Świdnica pewnie wygrywając swoją kategorię. Drugie i trzecie miejsce zajęły zespoły z Legnicy – Siódemka i Dziewiątka. Najlepszym strzelcem został Kamil Mosiołek z Dziewiątki Legnica, najlepszym zawodnikiem Paweł Furman z Siódemki Legnica, tytuł najlepszego bramkarza przyznano Mateuszowi Kuchcińskiemu z ŚKPR-u Świdnica.