Strona główna Wydarzenia Świdnica Potrójne szczęście ze Świdnicy

Potrójne szczęście ze Świdnicy

19

Nadia, Adrian i Dorian to pierwsze od trzynastu lat świdnickie trojaczki. Oprócz szczęśliwych rodziców – Marzeny i Sebastiana Rawskich na swoje rodzeństwo czekała jeszcze 4 – letnia Daniela. Dzieci na świat przyszły 5 sierpnia, ale dopiero od poniedziałku, 10 września rodzice mogą się cieszyć z ich obecności w domu.

 

Państwo Rawscy dopiero podczas drugiej wizyty u ginekologa dowiedzieli się o tym, że będą rodzicami trójki dzieci. – To był dla nas szok, ale oczywiście w pozytywnym znaczeniu – wspomina Marzena Rawska.  Wcześniej w ich rodzinie taka sytuacja nie miała miejsca. – Owszem, były bliźniaki, ale trojaczków nigdy. Dla nas najważniejsze jest, że wszystko dobrze się skończyło – mówi Sebastian Rawski.

Jako pierwsza na świat przyszła Nadia. – Była godzina 16.22. Córeczka ważyła 1,7 kg i mierzyła 43 cm – wspomina szczęśliwa mama i dodaje – Następny w kolejności był Adrian, ważył o 40 g więcej od siostry. Najmłodszy z rodzeństwa i najlżejszy był Dorian i jako ostatni zawitał do domu. Pierwsza noc w domu całej trójki przebiegła spokojnie, dzieci budziły się jedynie co trzy godziny do jedzenia.

Za nimi także pierwszy spacer w wózku, który wywołuje niemałe emocje. – Jedni łapią się za głowę, drudzy uśmiechają i gratulują – śmieją się rodzice. Specjalnie dla nich Spółdzielnia Mieszkaniowa przygotowała wygodny podjazd do bramy. Gratulacje rodzicom złożył już prezydent Wojciech Murdzek, który w najbliższych dniach planuje odwiedzić trojaczki. – Dla małych obywateli naszego miasta przygotowano niespodziankę – mówi Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

tepe

***

Pojawienia się w domu trójki maluchów dodatkowo obciąża budżet młodych rodziców. Dlatego redakcja prosi wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby przygotować prezenty dla świdnickich trojaczków o kontakt pod redakcyjnym numerem telefonu 74856 11 67.

 

Poprzedni artykułPonad trzydziestu pijanych kierowców
Następny artykułJubileuszowe Dni Fotografii