Strona główna Temat dnia Portret Jana Pawła II już wisi

Portret Jana Pawła II już wisi [FOTO]

18

Przed sesją Rady Miejskiej w sali narad Urzędu Miejskiego powieszono portret bł. Jana Pawła II. Autorką portretu patrona Świdnicy jest radna Bogumiła Murdzek. Obraz zawisł obok  herbów Świdnicy, Dolnego Śląska i powiatu świdnickiego.

Miesiąc temu radni Garstecki i Barcicki, obaj Prawo i Sprawiedliwość, na ręce Joanny Gadzińskiej przekazali portret Jana Pawła II. W ten sposób chcieli  oficjalnie pogratulować Radzie Miejskiej i prezydentowi Wojciechowi Murdzkowi za uznanie papieża Jana Pawła II patronem miasta Świdnicy. Dzisiaj obraz zawisł, ale nie ten, który przekazano na poprzedniej sesji.

Radnej Bogumile Murdzek namalowanie portretu zajęło kilka dni. Jak sama przyznaje w malowaniu pomagała cała rodzina. Z kolei obraz przekazany na poprzedniej sesji przez radnych Barcickiego i Garsteckiego zawisł w Biurze Rady.

Pomysł aby na sali narad zawisł portret patrona Świdnicy jest autorstwa Krzysztofa Lewandowskiego. Idea Lewandowskiego spotkała się z ostrą krytyką radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Apelowali oni do radnych aby nie tworzyć pustych symboli, o których jeszcze za życia mówił Jan Paweł II.

 

Poprzedni artykułTrzydziestu jeden pijanych kierowców
Następny artykułMuzyczna integracja