Strona główna Daj Cynk Policyjna interwencja w prokuraturze

Policyjna interwencja w prokuraturze

26

Rodzina Edwarda S., aresztowanego za napaść na policjantów podczas akcji odbierania dziecka, poskarżyła się na funkcjonariuszy świdnickiej Komendy Powiatowej. – Wszczęliśmy postępowanie, które ma wyjaśnić, czy nie doszło do nadużycia uprawnień – mówi Swidnica24.pl prokurator Beata Piekarska-Kaleta.

Wiadomo, że doniesienie do Prokuratury Rejonowej złożyła kobieta, związana z Edwardem S. Jej zdaniem 29 sierpnia policjanci bezprawnie  weszli do mieszkania przy ulicy Wrocławskiej i siłą odebrali 10-letnią, niepełnosprawną dziewczynkę. Rodzina zarzuca także, że z telefonów komórkowych zostały wykasowane filmy z nagraniem zdarzenia. – To nieprawda – zaprzecza Robert Topolski z KPP w Świdnicy. – Telefony zostały zabezpieczone na potrzeby postępowania, jednak nikt nie usuwał zapisanych na nich treści.

Policjanci działali na podstawie nakazu, wydanego przez wydział rodzinny Sądu Rejonowego w Świdnicy. Edward S. nie podporządkował się wezwaniom do otwarcia drzwi. Zabarykadował się w mieszkaniu, groził policji siekierą i rzucał w funkcjonariuszy różnymi przedmiotami. Usłyszał zarzut czynnej napaści i decyzja sadu został na miesiąc aresztowany.

Świdnicka Prokuratura bada wszystkie wątki tej sprawy. – Niewykluczone, że zawnioskujemy do prokuratora okręgowego o przekazanie dochodzenia dotyczącego działań policji do innej jednostki, by uniknąć zarzutów o brak bezstronności – dodaje Beata Piekarska-Kaleta.

Więcej o interwencji przy ulicy Wrocławskiej TU.

asz

Poprzedni artykułWjechała w tył forda [FOTO]
Następny artykułWidowiskowa Motohałda