Mają być labirynty, baśniowe postaci i świat rodem z celtyckich opowieści. Prezydent miasta podpisał list intencyjny z firmą Labirintia o współdziałaniu na rzecz utworzenia tematycznego parku rozrywki w Świdnicy. Wojciech Murdzek o tym fakcie poinformował podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej.
Park rozrywki w Madrycie. Zdjęcie Wikipedia
Z pomysłem zgłosiła się firma Labirintia polsko-angielskiego małżeństwa z Wrocławia. Właśnie ta firma chce wybudować park rozrywki, wykorzystujący jako motyw przewodni baśnie i opowieści celtyckie. – To ma być unikalne miejsce na skalę Europy, a przygotowanie i wiedza tych państwa zrobiła na nas duże wrażenie – mówił zastępca prezydenta, Ireneusz Pałac, dodając, że rozmowy są na bardzo wstępnym etapie. Rozważane są dwie lokalizacje – teren dawnej otaczarni przy ulicy Bystrzyckiej lub działki poniżej fabryki Colgate-Palmolive. Firma szacuje koszt I etapu budowy na kilka milionów złotych. Jak poinformował zastępca prezydenta, inwestor szuka w tej chwili źródeł finansowania. Do władz miasta Labirintia zwróciła się z prośbą o pomoc w wykonaniu infrastruktury technicznej terenu i budowę parkingu. Żadne wiążące decyzje jeszcze nie zapadły.


![Pałac Gruszów wypełnią koncerty i wydarzenia kulturalne. Wygraj zaproszenie na jedno z nich! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/fot.-Palac-Gruszow-238x178.jpg)



![Mistrzowie parkowania [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/ul.-Okrezna-100x75.jpg)


![Pałac Gruszów wypełnią koncerty i wydarzenia kulturalne. Wygraj zaproszenie na jedno z nich! [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/fot.-Palac-Gruszow-100x75.jpg)
![Nowowiejski w jazzowej odsłonie. Wyjątkowy koncert trzech znakomitych artystów wkrótce w Świdnicy [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/04/Promo-Nowowiejski-plakat-100x75.jpg)