Strona główna Wydarzenia „Okiem Młodych” już w czwartek

„Okiem Młodych” już w czwartek

0


Już w najbliższy czwartek rozpocznie się V edycja Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Od poniedziałku, w godzinach 10 – 18, w punkcie Informacji Turystycznej na świdnickim rynku (ul. Wewnętrzna 2), można kupować karnety na piątkowe i sobotnie seanse filmowe. Jeden karnet, w cenie pięciu złotych, umożliwia uczestniczenie we wszystkich pokazach i projekcjach w ciągu danego dnia. Bilety można również kupować przed poszczególnymi seansami. Wstęp na otwarcie i projekcję filmu „Ambasador” – w czwartek, godzina 19, sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury – za okazaniem zaproszeń, natomiast wejścia na wszystkie wydarzenia w niedzielę są darmowe.

Nastąpiły także drobne zmiany w programie Festiwalu – niedzielny pokaz filmu „Chodorkowski” będzie miał miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Franciszkańskiej, przez co pokaz „KwieKulika” rozpocznie się pół godziny później –  o 17:30. Zapraszamy także na sobotnie otwarte obrady jury, które będą miały w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury o godzinie 21. Zakończą się ogłoszeniem werdyktu jury konkursowego o 22:15. Wszystkie szczegóły na temat zmian: http://www.okiemmlodych.pl/?page_id=559


Ponadto, podczas tegorocznej edycji Festiwalu „Okiem Młodych” zapraszamy na szczególne filmy, które powstały pod skrzydłami polskiej grupy produkcyjnej Centrala. Firma koncentruje się przede wszystkim na pracy z młodymi twórcami. Zespół tworzą ludzie z różnorodnym doświadczeniem zawodowym: – Każdy z projektów, które realizujemy traktujemy indywidualnie, starając się przeprowadzić jego produkcję z nastawieniem na maksymalny sukces artystyczny – mówią pracownicy Centrali. Grupa funkcjonuje od 2004 roku i jak do tej pory zamknęła produkcje czterech filmów fabularnych i 12 dokumentalnych.

W sekcji „Centrala zaprasza” V edycji „Okiem Młodych” zobaczymy dwa krótkometrażowe filmy wyreżyserowane przez Piotra Stasika – nastrojowe „Ponad chodnikami” oraz „Koniec lata”, a także nagrodzony w 2010 roku przez publiczność warszawskiego Festiwalu Planet Doc Review obraz „La Machina” w reżyserii Thierrego Paladino oraz film duetu Joanna Turowicz – Anna Zakrzewska, pod tytułem „KwieKulik” – dokument o pionierach performansu multimedialnego.

Więcej szczegółów: www.okiemmlodych.pl

 

Poprzedni artykułZapraszamy na Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach
Następny artykułPonad 100 koni wystartuje w Morawie