Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Nowocześnie o przyrodzie

Nowocześnie o przyrodzie

0

Tablica interaktywna, laptopy, mikroskopy, specjalne meble i szereg pomocy dydaktycznych – to tylko niektóre z elementów wyposażenia nowoczesnej Sali przyrody. Konkurs na urządzenie takiej pracowni w swojej placówce wygrało 5 szkół w kraju. Wśród nich jest Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pszennie.

Żeby zdobyć honorowy tytuł „Szkoły NATURALNIE najlepszej” oraz środki na „Salę przyrody Tauron Ekoenergia”, młodzież musiała przygotować konkursowy komiks, przedstawiający przygody dzieci i byczka Tauronka w elektrowni wodnej lub wiatrowej.

Działania uczniów ze szkoły w Pszennie koordynowała Anna Dolińska. Rysunki i układ graficzny opracował uczeń klasy VI „a” Mateusz Szarwaryn, zdjęcia elektrowni wodnej w Lubachowie, tamy w Zagórzu, szkoły oraz innych miejsc niezbędnych do wykonania tła poszczególnych scen zrobiła uczennica klasy VI „a” Martyna Stupecka, a teksty dla komiksowych postaci przygotowali uczniowie klasy IV „b” pod kierunkiem Janiny Wąsowicz.

 – Po sukcesie, jakim było zdobycie jednej z pięciu nagród w konkursie organizowanym przez Tauron Ekoenergia, nasza szkoła otrzymała fundusze na remont i wyposażenie pracowni przyrody. Klasa do nauki przyrody dzisiaj wygląda bardzo efektownie – mówi dyrektor szkoły Tadeusz Szarwaryn.

 – Mamy zdolne dzieci i jestem z nich bardzo dumna. Wiem, że inwestycja w edukację ekologiczną przynosi wymierne korzyści. Uczniowie własnymi wysiłkami zapracowali na Salę przyrody. Jak powiedziały: „aż chce się w niej uczyć”  – mówiła podczas otwarcia sali wójt gminy Teresa Mazurek.

To już druga taka pracownia w regionie.  Od ponad roku Sala przyrody służy uczniom ze Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym.

opr. red.

Poprzedni artykułMuzyczna integracja
Następny artykułZ Łodzią o pierwsze zwycięstwo u siebie