Strona główna Wydarzenia Świdnica Nowa droga do szkoły

Nowa droga do szkoły

3

Mimo że finalne zakończenie prac planowane było na październik to uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy, do placówki mogli dojechać nową drogą już 3 września. Powstała ona w ramach zagospodarowania terenu w okolicach ulicy Parkowej – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w  Świdnicy.

Robiliśmy wszystko, by rodzice i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych już od początku nowego roku szkolnego mogli korzystać z drogi. Nowo wybudowana ulica pozwala nie tylko na dogodny dojazd do placówki, ale także udostępnia nowe tereny pod budownictwo mieszkaniowe i usługowe. Co ważne projekt jest finansowany nie tylko z budżetu miasta, ale zyskał również wsparcie w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych” tzw. schetynówek – mówi Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

W ramach inwestycji wybudowana został ul. Kosynierów, a nawierzchnia została wymieniona na istniejącej ul. Hetmańskiej, co pozwala na łatwiejszy dojazd do instytucji, które działają w tym rejonie.

Budowę ul. Kosynierów i przebudowę ul. Hetmańskiej firma Heilit+Woerner rozpoczęła w czerwcu tego roku. Wszystkie prace zostaną zakończone jeszcze w tym miesiącu, choć miało się to stać 31 października.

Inwestycja będzie kosztowała 1,78 mln zł, z czego ponad 534 tys. zł miasto otrzyma w formie dotacji.

Nowe drogi w liczbach:

  • ul. Hetmańska – szerokości 7 m , długość 192,5 m
  • ul. Kosynierów – szerokość 6 m, długość 262,7  m, chodniki z kostki betonowej o szerokości 1,5–2 m, szerokość ścieżki rowerowej 2,5 m, 71 miejsc parkingowych w tym 8 dla osób niepełnosprawnych.
Poprzedni artykułWyczyścili baki
Następny artykułBudka Suflera zagra w Świebodzicach