Strona główna Wydarzenia Niemieccy bezrobotni posprzątają cmentarz

Niemieccy bezrobotni posprzątają cmentarz

8

Pięcioosobowa grupa młodych bezrobotnych z Niemiec od wczoraj zajmuje się pracami porządkowymi na cmentarzu żydowskim w Strzegomiu. Wszystko w ramach specjalnego projektu aktywizacji zawodowej, opracowanego przez Güntera Grütznera, kierownika projektów Stowarzyszenia na Rzecz Zatrudnienia i Kwalifikacji Zawodowych w Bad Freienwalde.

– Projekt, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Socjalnego, ma umożliwić bezrobotnym rozwój na polu zawodowym i socjalnym –  mówi Wioletta Beyer, koordynatorka międzynarodowej współpracy. – Dobrze jest władać językiem sąsiada. Nasz staż daje możliwość nauczenia się lub udoskonalenia znajomości języka polskiego. Ponadto, chcemy przybliżać wspólną historię regionu i przekazywać ją przyszłym pokoleniom. Przez cztery tygodnie beneficjenci dowiedzą się wiele o kulturze żydowskiej – dodaje.

Ze strony polskiej projekt wspiera młodzież z Zespołu Szkół w Strzegomiu przy ul. Krótkiej pod opieką Doroty Sozańskiej, Urząd Miejski w Strzegomiu i Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego oraz Zakład Usług Komunalnych w Strzegomiu.

Poprzedni artykułMKS celuje w górną część tabeli
Następny artykułRowerem sprzed ratusza