Strona główna Temat dnia Sudio nagrań na kółkach

Sudio nagrań na kółkach

0

2 zespoły folklorystyczne działające na terenie gminy Świdnica mogą poszczycić się swoimi krążkami muzycznymi nagranymi w Polskim Radiu Wrocław. Ale od dzisiaj może być ich znacznie więcej, bowiem gmina Świdnica dzięki środkom unijnym zakupiła Gminne Studio Nagrań.

 Na terenie gminy Świdnica działa wiele zespołów pieśni i tańca, które mają ograniczone możliwości zaprezentowania swoich umiejętności. Stworzenie studia nagrań umożliwi zarówno zespołom jak i zainteresowanym mieszkańcom zmaterializowanie ich twórczości, poprzez trwały zapis na płytach CD, a dzięki temu możliwość dystrybucji wśród większej liczby mieszkańców gminy. Nagrywanie płyt przyczyni się również do integracji zainteresowanych osób, a także pobudzi ich do aktywniejszego uczestnictwa w życiu kulturalnym gminy. Zakupione wyposażenie będzie służyło również jako sprzęt do obsługi festynów – informuje Janusz Waligóra, rzecznik prasowy UG Świdnica.

Jest to pierwsze profesjonalne studio, gdzie wokaliści i wokalistki mogą realizować swoje nagrania, bowiem każdy człowiek interesuje się muzyką. W wielu sytuacjach przeszkodą, która uniemożliwia rozwój muzycznych talentów jest właśnie brak odpowiedniego zaplecza muzycznego. Mobilne studio będzie kolejną alternatywą szczególnie dla dzieci i młodzieży na organizację wolnego czasu, który powinien być organizowany w sposób kreatywny.  Musi być miejsce dla ludzi, którzy mają swoje pasje i chcą je realizować. Ze studia nagrań będą korzystać mieszkańcy gminy Świdnica zorganizowani w różnego rodzaju grupy formalne i nieformalne, chcący rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania muzyczno-wokalne. Zakupiony sprzęt będzie mógł służyć również do obsługi imprez i festynów organizowanych na terenie gminy – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

 

W ramach projektu zakupiono m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł – Pomysłów na wykorzystanie studia jest mnóstwo. Jednym z nich jest organizacja warsztatów muzycznych dla młodych wokalistów, na terenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie. Zaletą tego studia jest fakt, że może go obsługiwać 1 osoba. Wspólnie z Dariuszem Jarosem, nauczycielem muzyki w Szkole Podstawowej w Lutomi Dolnej mamy pomysł organizacji kilkudniowych warsztatów dla wokalistów z terenu gminy Świdnica.  Finalnym produktem będzie płyta muzyczna, którą będziemy prezentować i promować podczas licznych imprez gminnych – mówi Tadeusz  Szarwaryn, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pszennie, gdzie na co dzień stacjonować będzie gminne studio nagrań.

 

Poprzedni artykułŚKPR remisuje na początku sezonu
Następny artykułKolejna zbiórka elektrośmieci