Strona główna Wydarzenia Świdnica Jubileuszowe książęce regaty

Jubileuszowe książęce regaty

0

Po raz dziesiąty świdnickie „wilki morskie” zmagały się w miniony weekend ze zmienną pogodą, wiatrem i chłodem na jeziorze w Sławie. W jubileuszowych Regatach Książęcy szkwał” o Puchar Księstwa Świdnicko-Jaworskiego w klasie Omega wystartowało 19 załóg.

W zawodach zwyciężyła załoga w składzie: Robert Kamiński, Maciej Majchrzak i Janusz Mazur. Drugie miejsce zajęli Paweł Kołomyjec, Michał Obst i Piotr Marciniszyn, a trzecie – Krzysztof Wojewodzic, Martyna Korzelik i Barbara Cochara.

Nagrodą główną w tegorocznych Regatach o Puchar Księstwa Świdnicko-Jaworskiego był rejs jachtem ekspedycyjnym s/y SPIRIT ufundowany przez armatora. Zwycięska załoga otrzymała voucher na jeden z etapów wyprawy AfroTour 2012/3013, uprawniający sternika do udziału w dowolnie wybranym rejsie bez opłat, a dwoje członków załogi do 50% zniżki. s/y SPIRIT to 20m aluminiowy jacht wyprawowy, skonstruowany z myślą o rejsach morskich i oceanicznych w każdym rejonie świata. Jacht pod polską banderą odbył dwie wyprawy do Arktyki, na Spitsbergen i Grenlandię oraz do Afryki, gdzie zawinął do rzadko eksplorowanych wybrzeży Senegalu i Gambii, wpłynął daleko w rzekę Gambię, odwiedzając miejsca niezwykłe krajoznawczo, a jednocześnie skrywające bogate ślady historii i kultury afrykańskiej.

Organizatorem regat była ponownie Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie” przy współpracy Świdnickiego Klubu Żeglarskiego „Qbryg”. Impreza została dofinansowana ze środków Gminy Miasto Świdnica.

opr. red./zdjęcia LOT Księstwo Świdnicko-Jaworskie

 

Poprzedni artykułDożynki diecezjalne na 14 fajerek [FOTO]
Następny artykułZostań mistrzem ortografii