Strona główna Wydarzenia Świdnica Dzień bez samochodu i pucowanie fleszy

Dzień bez samochodu i pucowanie fleszy

0

Świdnica po raz kolejny przyłącza się do akcji ekologicznej, promującej Dzień bez Samochodu. Z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 8  organizuje międzyszkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W piątek, 21 września, o puchary ufundowane przez Prezydenta Świdnicy, będą walczyły dzieci z klas II–III szkół podstawowych. Organizatorzy przewidzieli ciekawe i wymagające zadania. Konkurs wspiera Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy.

W sobotę, 22 września, czyli oficjalny Dzień bez Samochodu, wszyscy świdniczanie zaproszeni są  na kolejne z cyklu sprzątanie Twierdzy Świdnickiej. Jesienne porządki na Fleszy Nowomłyńskiej przy ul. Śląskiej zaplanowano w godzinach 10.00-14.00.

– Wszystkim uczestnikom zapewniamy sprzęt potrzebny do sprzątania. Po lekkim wysiłku przy sprzątaniu proponujemy spacer po ruinach twierdzy świdnickiej z dowódcą Regimentu Alt Kreytzen oraz poczęstunek przy ognisku – zachęca Stefan Augustyn, rzecznik świdnickiego magistratu. Podczas sobotniej akcji zaprezentowana zostanie również mini replika Fleszy Nowomłyńskiej. Na uczestników sobotniego sprzątania czekać będą drobne upominki.

opr.red.