Strona główna Wydarzenia Żarów Do ginekologa tylko prywatnie

Do ginekologa tylko prywatnie

22

Poradnia Ginekologiczno-Położnicza w Żarowie wciąż bez kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.  Pacjentki za wizytę u jedynego lekarza tej specjalności w gminie muszą więc płacić.

– Póki co jesteśmy zawieszeni w próżni – mówi Wioletta Kołodziejczyk, kierownik NZOZ „Medicus” w Żarowie. – Dodatkowy konkurs, który ogłoszono został odwołany przez Narodowy Fundusz Zdrowia i na razie nie ogłoszono kolejnego. Czekamy, bo Fundusz Zdrowia ma zabezpieczone finanse na podpisanie kontraktu z jeszcze jedną poradnią ginekologiczno-położniczą z terenu powiatu świdnickiego. Przychodnia „Medicus” od decyzji Narodowego Funduszu Zdrowia we Wrocławiu odwołuje się także do prezesa NFZ. Na razie pismo pozostaje bez odpowiedzi, a mieszkankom Żarowa pozostaje korzystać z płatnych wizyt lub dojeżdżać do Świdnicy, Strzegomia, bądź Świebodzic.

Poradnia Ginekologiczno-Położnicza w NZOZ „Medicus” w Żarowie to jedyna tego typu poradnia na terenie gminy Żarów. Miesięcznie przyjmuje około 300 pacjentek, pod opieką położnej środowiskowej znajduje się ponad 5 tysięcy mieszkanek gminy Żarów – informuje Agnieszka Gryc, rzecznik prasowy UM w Żarowie. Przypomnijmy także, że mieszkanki Żarowa także protestują przeciwko decyzji  Dolnośląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie nie zakontraktowania Poradni Ginekologiczno-Położniczej w NZOZ „Medicus” w Żarowie.  Pacjentki wspierają władze Żarowa oraz poseł na Sejm RP Katarzyna Mrzygłocka.

Poprzedni artykułJakub Dołharz mistrzem Dolnego Śląska
Następny artykułKomety zagrają w Bolku