Strona główna Wydarzenia Świebodzice Dali radę bez samochodów

Dali radę bez samochodów [FOTO]

2

Pogoda dopisała uczestnikom Happeningu Rowerowego w Świebodzicach. W promieniach słońca punktualnie o godzinie 11.00 w miniony piątek z Rynku wystartowała barwna grupa rowerzystów. Honorową rundkę wokół ratusza poprowadził policyjny radiowóz, a peleton zamykał kolorowy autobus marki  Ikarus – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy UM w Świebodzicach.

Kolejna edycja świebodzickiego Happeningu Rowerowego, która odbyła się 22 września, to impreza organizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Tak jak wiele innych miast w Polsce zachęcaliśmy świebodziczan do jak najczęstszego korzystania z alternatywnych środków transportu – takich, jak chociażby rower czy zbiorowa komunikacja. Na zaproszenie organizatorów, czyli Urzędu Miejskiego w Świebodzicach, odpowiedziało jak zawsze bardzo wielu mieszkańców, którzy przyjechali pod ratusz na rowerach – niekiedy bardzo fantazyjnie przystrojonych.

Uczestników happeningu powitała sekretarz miasta Anna Żygadło, życząc wszystkim udanej zabawy. Impreza rozpoczęła się uroczystym przejazdem wokół ratusza i ulicami przyległymi do Rynku, a potem zabawa odbywała się na placu przed magistratem. Było mnóstwo atrakcji: znakowanie rowerów przez policję, gry i zabawy, pokaz mody rowerowej w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół. Im. S. Prosińskiego, która bardzo aktywnie włączyła się w organizację happeningu. Najmłodsi rysowali i układali herb miasta z kolorowych nakrętek po napojach, przedszkolaki z „Niezapominajki” przedstawiły teatrzyk ekologiczny. Jedną z atrakcji tegorocznej edycji była wystawa prac plastycznych, związanych z ekologicznym transportem, prezentowana w dosyć nietypowym miejscu – bo niemal 20-letnim Ikarusie, który zaparkował tuż koło fontanny. Wewnątrz można było przysiąść na przytulnych ławeczkach i obejrzeć nie tylko prace, ale także film pt. „Miasto w ruchu”, pokazujący najbardziej zatłoczone miasto na świecie – czyli Nowy Jork.

Zdjęcia UM w Świebodzicach

Poprzedni artykułDerby powiatu dla Świdnicy, Stal wciąż liderem
Następny artykułNie kupuj czeskiego alkoholu