Strona główna Bez kategorii Bezpieczeństwo przede wszystkim

Bezpieczeństwo przede wszystkim

0

Dziewięć trzyosobowych drużyn ze świdnickich podstawówek spróbowało dzisiaj swoich sił w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla klas 1 – 3, który zorganizowano na terenie szkoły podstawowej numer 8. Policjanci z komendy powiatowej w Świdnicy, przedstawiciele straży miejskiej oraz pracownicy szkoły przygotowali dla najmłodszych specjalne testy i zadania, w których musieli wykazać się znajomością zasad ruchu i bezpiecznego zachowania na drodze. Dzieci miały też szansę nauczyć się jak udzielać pierwszej pomocy – specjalny instruktaż na manekinie przeprowadzili pracownicy PCK.

– Wiedza naszych dzieci  jest naprawdę imponująca. Walka była niezwykle wyrównana, a na koniec potrzebne były aż dwie dogrywki dla drużyn walczących o drugie miejsce – mówili świdniccy policjanci, współorganizatorzy konkursu.

Pierwsze miejsce zdobył trzyosobowy, całkowicie żeński skład ze szkoły podstawowej numer 8. Kolejne miejsca na podium zajęły odpowiednio drużyny ze świdnickiej „jedynki” i „czwórki”. Zwycięskie drużyny, oprócz dyplomów i pucharów, dostały nagrody rzeczowe dla siebie i swoich szkół. Każdy uczestnik konkursu wyszedł zadowolony – wśród uczniów rozdano książki edukacyjne i drobne upominki.

Takie wydarzenia jak nasz konkurs są niezwykle ważne. Konieczne jest zaznajomienie dzieci z zasadami bezpieczeństwa jak najwcześniej. W przyszłości będzie to procentować – mówi Małgorzata Gryń-Chlebicka, dyrektorka szkoły podstawowej numer 8 w Świdnicy.

SA

Poprzedni artykułMetalowe brzmienie
Następny artykułZłapani okiem kamery