Strona główna Wydarzenia Świdnica Radio dla każdego

Radio dla każdego

0

Stowarzyszenie Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej w Świdnicy (CRA Świdnica) zaprasza wszystkich chętnych do udziału w cyklu zajęć „Chcemy nieść pomoc innym przy pomocy amatorskiego radia”, prowadzonych w ramach zadania realizowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt jest skierowany głównie do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Świdnicy i powiatu świdnickiego, a także do osób niepełnosprawnych, zrzeszonych w stowarzyszeniach.

Bazą przedsięwzięcia są spotkania z młodzieżą i niepełnosprawnymi, podczas których popularyzowane jest krótkofalarstwo. To interesujące hobby, które dzięki prostym rozwiązaniom technicznym daje możliwość nawiązywania szerokich kontaktów towarzyskich z ludźmi z najbliższej okolicy, Polski i całego świata. W trakcie spotkań przeprowadzane są także zajęcia praktyczne, podczas których uczestnicy mają szansę dowiedzieć się jak przy pomocy prostych środków łączności radiowej (małych radiostacji KF, radiotelefonów UKF) można łatwo zorganizować skuteczną łączność radiową o dużym zasięgu, przydatną w sytuacjach kryzysowych – gdy zawiodą inne środki łączności.

Planowane jest również wyłonienie grupy zainteresowanych osób, które będą uczestniczyć w dalszym szkoleniu teoretyczno-praktycznym, przygotowującym do uzyskania własnych licencji krótkofalarskich.

Do tej pory w ramach realizacji zadania Funduszu Inicjatyw Obywatelskich członkowie CRA Świdnica przeprowadzili zajęcia z młodzieżą gimnazjalną w Roztoce, w gimnazjum nr 1 w Jaworzynie Śląskiej oraz pokazy pracy radiostacji amatorskiej podczas „Otwartego dnia” zabytkowej amplifikatorni sygnału telefonicznego przy ul. Tołstoja w Świdnicy, zorganizowanego przez Fundację Otwartego Muzeum Techniki we Wrocławiu, a także w Strzegomiu – z okazji finału akcji „Z książką na walizkach”, organizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Strzegom i Strzegomskie Centrum Kultury.

Na najbliższe zajęcia zapraszamy w czwartek – 30 sierpnia – o godzinie 18:00 do Klubu NOT w Świdnicy, ul. Basztowa 2. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody!

Wszelkie dodatkowe informacje  dostępne są na stronie stowarzyszenia http://www.cra.swidnica.pl.

Zarząd CRA Świdnica/ opr. red.

Poprzedni artykułŚKPR bezkonkurencyjny w towarzyskim turnieju
Następny artykułBasen w klubowych rytmach