Lato z Magazynem Swidnica24.pl

  0

  Sezon ogórkowy w pełni – słusznie zauważyła czarodziejka Penelopa, która co tydzień zaprasza Państwa do wspólnego gotowania. W najnowszym odcinku rządzić więc będą ogórki! Oprócz przepisu, dzięki któremu upalne, sierpniowe dni przypomną się w środku zimy, mamy jak zawsze podpowiedzi, co zrobić z wolnym weekendem. Zapraszamy do lektury Magazynu Swidnica24.pl.

  Dla wszystkich, którzy nie lubią siedzieć w domu, kolejną propozycję wyprawy przygotował portal Znanieznane.pl. Tym razem zaprasza nad Jezioro Nyskie. To nie tylko piękne plaże, ale i  prawdziwy raj dla ornitologów, miłośników flory i fauny. Jezioro uznawane jest za ostoję ptactwa wodnego o randze europejskiej, a całą okolica należy do Otmuchowsko – Nyskiego Obszaru Krajobrazu Chronionego. Jezioro jest miejscem gniazdowania wielu gatunków ptaków: baczka, cyranki, remiza, dziwonii, mewy czarnogłowej) oraz miejscem odpoczynku w okresie wiosennym i jesiennym dla licznych gatunków przelotnych ptaków wodnych i błotnych. Warto więc przed wyjazdem uzbroić się nie tylko w koce i leżaki, ale także aparat fotograficzny.

  3 sierpnia do kin weszła premierowa, trzecia część przygód bohaterów Madagaskaru. Adrianna Woźniak sprawdziła, czy dorównuje dwóm pierwszym. Czy warto się wybrać na kolejne przygody sympatycznego lwa, żyrafy, hipopotama, zebry, no i oczywiście pingwinów oraz króla Juliana? O tym w dziale Kino.

  Na wieczór polecamy najnowszą powieść Marii Nurowskie „Drzwi do piekła”j. – Materiały do tej powieści zebrałam wiele lat temu w więzieniu dla kobiet. Przywiozłam stamtąd fantastyczny materiał. Ta książka niesie siłę, bo sama mam ją w sobie – pisze autorka. Więcej w dziale Książka.

  Magazyn Swidnica24.pl jak zwykle czeka na Państwa w menu pod hasłem Magazyn. Zapraszamy!

  Poprzedni artykułCzary Penelopy: Ogórki z chili i czosnkiem
  Następny artykułRusza Międzynarodowy Turniej Piłkarski Silesian Cup