Ochotnicy z nowym sprzętem

  0

  Pompa szlamowa oraz sprzęt ochrony dróg oddechowych już niebawem trafią do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzbnej – informuje Magdalena Pawlik z UM w Żarowie.

  Zakup sprzętu zostanie dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz budżetu gminy Żarów. – Całościowy koszt sprzętu, który otrzyma jednostka OSP w Wierzbnej to kwota 17.000 złotych. Jednakże na tę kwotę składa się dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 5.100 złotych, środki pochodzące z budżetu gminy Żarów – kwota 8.400 złotych i środki finansowe jednostki OSP Wierzbnej –  3.500 tysiąca złotych. Dofinansowanie z województwa możliwe było dzięki udziałowi jednostki OSP z Wierzbnej w konkursie pn. „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2012” – wyjaśnia Michał Domański, podinspektor ds. wojskowości, obrony cywilnej, bezpieczeństwa i porządku publicznego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

  Specjalistyczny sprzęt ochrony przeciwpożarowej ma trafić do jednostki na początku jesieni. – Cieszymy się, że to właśnie nasza jednostka już niedługo będzie dysponować nowym sprzętem, zwłaszcza, że zostaliśmy włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego- dodaje prezes OSP Wierzbnej Stanisław Pilarczyk.

  Zdjęcie ilustracyjne pochodzi ze strony Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy

  Poprzedni artykułKolarze na start
  Następny artykułPrzyjaźń i muzyka