Obwodnica jednak będzie na czas

  9

  Firma Polimex-Mostostal do końca sierpnia podejmie na nowo budowę małej obwodnicy. W lipcu z realizacji umowy, wartej ponad 23 miliony złotych, po ogłoszeniu upadłości wycofało się Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Kędzierzyna Koźla. – Zaplanowany na połowę przyszłego roku termin ukończenia nowej drogi w Świdnicy zostanie dotrzymany – zapewnia Paweł Szymaniak, rzecznik prasowy Polimex-Mostostal.

  Obie firmy działały jako konsorcjum. Po upadku PRDiM zadania przejął Polimex-Mostostal, który zdołał po negocjacjach z wierzycielami ustrzec się bankructwa. Obecnie trwa przejmowanie budowy. – Trwa jeszcze inwentaryzacja i ocena robót wykonanych przez PRDiM Kędzierzyn – wylicza Szymaniak.

  Mała obwodnica Świdnicy to nowy odcinek drogi o długości ponad 3 km. Docelowo połączy węzeł „Słotwina” (znajdujący się w ciągu projektowanej obwodnicy Świdnicy – droga krajowa nr 35) z drogą wojewódzką nr 382 w kierunku Strzegomia, która będzie miała po dwie jezdnie  w obu kierunkach o szerokości 8 m każda, nowe skrzyżowania jednopoziomowe i rondo połączone z obwodnicą Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35. Budowa rozpoczęła się latem 2011 roku.

   Koszt prac budowlanych to 23,2 mln zł. Inwestycję po połowie finansują Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz Budżet Województwa Dolnośląskiego.

  Poprzedni artykułCoraz bliżej Jasnej Góry
  Następny artykułNowy trener siatkarek MKS-u