Strona główna Bez kategorii Niesamowite dźwięki w Galerii 44

Niesamowite dźwięki w Galerii 44

2

Artyści przyjmują pseudonimy z wielu powodów, ale w przypadku Zacha Saginawy, przyczyna leży głębiej niż w większości przypadków. Shigeto to drugie imię Zacha a także imię jego dziadka – swoisty hołd złożony japońskim korzeniom rodziny. Shigeto oznacza również „rosnąć”, co jest symboliczne jeśli chodzi o wagę wcześniaka jakim był Zach. Obecnie Shigeto znaczy tyle, co piękno i bogactwo tworzonej przez niego muzyki elektronicznej. Oparta na beatach, ale składająca się z wielu warstw, połamana rytmicznie lecz wciąż melodyjna, muzyka Shigeto jest pomostem między przeszłością a teraźniejszością stawiającym artystę twarzą w twarz z twórczą spuścizną minionych dziesięcioleci. Artysta wystąpi w Świdnicy 9 września o godzinie 19:00 w świdnickiej Galerii 44.

Zach wychowywał się na zrównoważonej diecie muzycznej rodem z Michigan. Ojciec karmił go starym Motown i nagraniami jazzowymi. We wczesnych latach zasiadł za perkusją spędzając większość czasu na scenach Ann Arbor (Detroit). Z trudem ukończył szkołę średnią, aby przez kolejne lata studiować jazz w New School w Nowym Jorku oraz Londynie, gdzie nieustannie ćwiczył, obsesyjnie poświęcając się zgłębianiu tajników produkcji elektronicznej. Wkrótce zmaterializowały się pierwsze beaty a Zach przeprowadził się na Brooklyn i przybrał pseudonim Shigeto.

Jego kolejne, tegoroczne wydawnictwo „Lineage” do kompleksowe zestawienie dźwięków i pomysłów jakich można spodziewać się po producencie i perkusiście w jednym. Ostrość kompozycji trzyma przy ziemi utwory, które w przeciwnym wypadku odleciałyby w kosmos. Cały materiał jest pod jego całkowitą kontrolą. Wszystkie dotychczasowe utwory Shigeto są zakorzenione w instrumentalnym hip-hopie, ale podobnie jak Zach, przenikają wiele różnych światów jednocześnie. Chłodne odcienie ambientu, wczesne IDM, dubstepowe basy i jazzowa melodyka składają się na paletę, którą Shigeto wykorzystuje z malarskim zamiłowanie dla detali.

Świdnicki koncert będzie jedynym polskim przystankiem na europejskiej trasie Shigeto, który odwiedzi m.in. Paryż, Kopenhagę, Londyn, Madryt i Berlin. Bilety w przedsprzedaży w cenie 30pln dostępne są w całym kraju w sieci Ticketpro (m.in. Empik, Media Markt, Saturn) a w Świdnicy dodatkowo w Informacji Turystycznej (Rynek). Ilość biletów jest ograniczona.
Shigeto
Miejsce: Galeria 44
Godzina: 19:00
Bilety: 30 złotych przedsprzedaż, w dniu koncertu 40.
Poprzedni artykułRusza Regionalna Liga Piłki Nożnej „Orlik”
Następny artykułAutostopowicz ukradł samochód