Strona główna Wydarzenia Świdnica MPK bez konkurencji

MPK bez konkurencji

8

Wszystko wskazuje na to, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji nadal będzie woziło pasażerów w Świdnicy oraz gminach Świdnica i Marcinowice. Dzisiaj minął termin zgłaszania ofert do przetargu. Jak informuje Stefan Augustyn, rzecznik świdnickiego magistratu, zainteresowani byli trzej przewoźnicy, jednak wpłynęła tylko 1 oferta. Złożona przez MPK oferta jest teraz szczegółowo sprawdzana i rozstrzygnięcie powinno zapaść dość szybko.

MPK zaproponowało za swoje usługi 71,34 mln złotych. Ta kwota ma wystarczyć na 6 lat i 4 miesiące na obsługę komunikacji zbiorowej. Miasto i dwie gminy miały przygotowane 105 milionów złotych. – Uważam, że nasza oferta jest bardzo rozsądna i konkurencyjna w porównaniu do innych miast. Jednocześnie to taka kwota, która pozwoli nam na normalne funkcjonowanie i inwestycje w nowe autobusy. Trzeba dodać, że środki pozyskujemy także z innej, nie tylko związanej z gminnym transportem, działalności – mówi Wiktor Karol, prezes MPK.

Gminy maja prawo zawrzeć umowę z przewoźnikiem na 10 lat. Poprzednia, która kończy się 31 sierpnia 2012 roku, obejmowała 4 lata. Świdnickie MPK nie będzie obsługiwało gminy Żarów, która zrezygnowała z dofinansowania transportu zbiorowego.

asz

 

Poprzedni artykułUwaga na oszustów
Następny artykułPrzesunięty termin finałów Turnieju Drużyn Podwórkowych