Strona główna Wydarzenia Mam prawo!

Mam prawo!

3

Z uśmiechem na twarzach i okrzykiem „Mam prawo!” zakończyła się pierwsza edycja projektu „My Dzieci Europy” realizowanego na początku wakacji przez Fundację „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

– Dzieci, które wzięły udział w tegorocznym spotkaniu poza dobrą zabawą, nawiązanymi kontaktami, wyniosły przede wszystkim świadomość praw człowieka do bycia wolnym, do edukacji i do poszanowania drugiego człowieka – mówi Elżbieta Kosek, wieloletnia koordynatorka projektu.

W drugiej fazie projektu, która rozpoczęła się 12 sierpnia wzięła udział młodzież w wieku 12-15 lat z Polski, Niemiec i z Rumunii. Podczas kilkudniowych warsztatów połączono edukację o prawach człowieka i prawach dziecka z zajęciami kreatywnymi, sportem i zabawą. W centrum projektu znalazły się warsztaty artystyczne – plastyka, sztuka, ceramika, teatr, media oraz taniec. Zajęcia prowadzone były przez doświadczonych pedagogów oraz wykładowców uczelni artystycznych. Dzięki temu młodzież z Polski wraz z rówieśnikami z innych krajów uczyła się kreatywnego myślenia, przełamywania barier językowych i miała szczególną okazję, aby poznawać swoich sąsiadów.

Projekt kończy się wielką prezentacją wyników warsztatów 20 sierpnia, o godzinie 17:00,  w budynku „Stodoła” na terenie Fundacji „Krzyżowa” dzieci w ramach wernisażu i występów teatralnych zaprezentują efekty własnej pracy twórczej.

Wstęp jest bezpłatny. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Fundacja „Krzyżowa”

Poprzedni artykułSpłonął budynek po „Tawernie” [FOTO/WIDEO]
Następny artykułOchłoda na Rynku