Strona główna Magazyn Magazyn Swidnica24.pl poleca

Magazyn Swidnica24.pl poleca

0

…romantyczny weekend. Pogoda nie zachęca do plażowania, można więc  z czystym sumieniem schować się pod koc na wygodnej kanapie i poczytać albo obejrzeć film. Polecamy tym razem historie miłosne. Oczywiście nie brakuje propozycji dla amatorów aktywnego wypoczynku i kuchennych szaleństw. Obie utrzymane są we wspomnianym już romantycznym charakterze.

Idealnym miejscem na wyprawę z ukochaną osobą jest pałac w Łomnicy. Trudno dziś uwierzyć, ze jeszcze niedawno była to kompletna ruina, otoczona wysypiskiem śmieci. Dzisiaj odrestaurowany pałac zachwyca, a angielski park zachęca do spacerów i miłosnych wyznań. W podróż do Łomnicy zaprasza portal Znanieznane.pl w dziale Turystyka.

Jeśli wolą Państwo zostać w domu, mamy podpowiedź, jak – przy nawet niewielkich kulinarnych umiejętnościach – oczarować wybrankę czy wybranka serca. Czarodziejka Penelopa stworzyła własne danie, czerpiąc ze smaków słonecznej Italii. Już sama nazwa brzmi wspaniale: Fasolka szparagowa aglio olio e peperoni. Za tym hasłem nie kryje się nic skomplikowanego! Więcej w dziale Kuchnia.

W kolejnym odcinku „Z wypożyczalni” Adrianna Woźniak poleca film, który nie jest klasyczną komedią romantyczną ani melodramatem.  Czy można opowiedzieć o miłości niebanalnie? Próbę podjęła duńska reżyserka Lone Scherfig. Więcej o filmie „Jeden dzień” w dziale Kino.

O niespełnionej miłości napisała także autorka przyznająca się do dwóch krajów – Polski i Włoch. Annalisa Fiore w „Romansie po włosku” nie ogranicza się jedynie do miłosnych perypetii głównych bohaterów. To książka pełna ludzkich namiętności, ale i niezwykłych losów drugoplanowych bohaterów, w tym krewnego ostatniej szachini Iranu i Serbki, która musi się zmierzyć z dramatycznymi konsekwencjami rozpadu Jugosławii. Więcej w dziale Książka.

Udanego weekendu, najlepiej we dwoje!

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Fasolka szparagowa aglio olio
Następny artykułKolarze na start