Finał Miasta Dzieci

  0

  Około dwustu dzieci odwiedzało codziennie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, które na 10 dni, od 30.07. do 8.08., zamieniło się w samorządne Miasto Dzieci. Dzisiaj impreza miała swój wielki finał. Przez cały czas trwania wydarzenia najmłodsi mieli szansę poczuć się jak dorośli. Wybrano radę miasta – z burmistrzem na czele. Każdy z mieszkańców dostał obywatelstwo, potwierdzone dowodem osobistym. 40 wolontariuszy i wolontariuszek opiekowało się na co dzień przeróżnymi zakładami pracy – dzieci miały szansę spróbować swoich sił pracując m.in. w salonie piękności, szpitalu, na stoiskach kupieckich, czy w miejscowej redakcji, która kolportowała na terenie miasta Gazetę Codzienną. Lokalne, miejskie media cieszyły się ogromnym zaufaniem – młodzi obywatele zgłaszali się do dziennikarzy w sprawie problemów występujących na terenie miasta – np. nieobsadzonej przez straż miejską bramy wejściowej – Furtka może być niezamykana, a to oznacza brak porządku – czytamy w Gazecie Codziennej.

  Duże zainteresowanie wzbudził warsztat naprawy lokomotyw, który przygotował dla mieszkańców niespodziankę. – Odrestaurowaliśmy starą lokomotywę PKP – 48, numer 186. Oczyściliśmy ją ze rdzy, umyliśmy, a następnie pomalowaliśmy. Tak powstał Tomek, lokomotywa zainspirowana postacią ze znanej bajki – mówi pan Cezary, jeden z opiekunów. – Miałem wielką przyjemność prowadzić z wami warsztat. Były u nas dzieci, które wyrobiły 300 procent normy, m.in. młody Tomasz – dodaje.

  Na koniec zabawy każdy z mieszkańców dostał pamiątkową koszulkę z logiem Miasta Dzieci. Rozdano też dyplomy i upominki dla osób, które najbardziej zasłużyły się przy organizacji tegorocznej edycji. – Dla wszystkich wolontariuszy przygotowaliśmy nie lada atrakcję – przeloty helikopterem – mówi Grażyna Krumeich, główna koordynatorka przedsięwzięcia. Na następne Miasto Dzieci zapraszamy już za rok.

  SA

  Poprzedni artykułTajemnica flagi rozwiązana
  Następny artykułAlterJa Hip – Hop Day [ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU]