Czek za zwycięski film o Świdnicy

  4

  – To był mój pierwszy film, więc trudno mówić, że to mistrzostwo – z lekkim zakłopotaniem komentuje swoją wygraną 16-letni absolwent Gimnazjum nr 3. Jego 30-sekundowy klip w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miejski na film promocyjny Świdnicy zyskał największe uznanie internautów. Dzisiaj Maciej Ławniczak z rąk prezydenta Wojciecha Murdzka odbierał gratulacje, drobne upominki i nagrodę główną – czek na 1000 złotych.

  W ostatecznej rozgrywce wzięły udział trzy krótkie filmy. Zwycięska  „Świdnica- miasto uśmiechu” zdobyła poparcie 59,69 procent głosujących. – Kręciłem na pożyczonym sprzęcie. Wiem, że mój film jest niedoskonały technicznie, ale mam nadzieje, że oddaje ducha miasta. Chciałem, by przyciągał uwagę i chyba się udało – opowiada autor, dodając, że na pewno atrakcyjność obrazu podniósł fragment piosenki o Świdnicy zespołu Zero Procent. – Uratowali mnie w ostatniej chwili, za co bardzo dziękuję! 

  Maciej coraz bardziej interesuje się filmem. – Od 2009 roku bawię się montażem, mam na swoim koncie kilka niedużych produkcji – mówi. – Nie wiem jeszcze, jaką drogę wybiorę w przyszłości. Na razie zrobiłem pierwszy krok i dostałem się do klasy filmowej w I LO.

  Mimo że nakręcił swój pierwszy film w życiu, poznał gorzki smak krytyki. – Oczywiście nie wszystkim film się podobał i zdarzały się bardzo ostre słowa. Byłem na to przygotowany i na pewno takie głosy mnie nie zniechęcą – dodaje. Nagrodę prawie w całości przeznaczy na kupno sprzętu filmowego. – I może trochę na wakacje – dopowiadają dumni rodzice Macieja, którzy uczestniczyli w skromnej uroczystości wręczenia czeku.

  Film „Świdnica-miasto uśmiechu” będzie stale dostępny na stronie internetowej Urzędu Miejskiego. – Na pewno będzie jednym z prezentów dla naszych gości i wykorzystamy go podczas rozmów z inwestorami – mówi prezydent Wojciech Murdzek. – Z doświadczenia wiem, że taka krótka, atrakcyjna forma pokazania miasta jest o wiele skuteczniejsza niż długie wywody.

  asz

  Poprzedni artykułUtrudnienia na 35-tce
  Następny artykułNajlepsi juniorzy Europy wystartują w Strzegomiu