Strona główna 112 Autobus w rowie. 9 rannych

Autobus w rowie. 9 rannych [FOTO]

66

9 osób zostało przewiezionych do szpitala po wypadku, do którego doszło około 21.00 w Tworzyjanowie na drodze krajowej nr 35. Autobus relacji Wrocław-Wałbrzych przewrócił się do rowu. Policja w tym miejscu kieruje ruchem wahadłowo.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że prawidłowo jadący autobus usiłował ominąć samochód osobowy, który wymusił pierwszeństwo podczas skrętu na Mietków. Podczas manewru gwałtownie wjechał na pobocze i przewrócił się do rowu. Kierowca osobówki odjechał z miejsca zdarzenia.

Autobusem podróżowało około 40-tu osób. Wszyscy odtransportowani do szpitala  ranni są przytomni i na razie nie ma informacji o poważnych obrażeniach. Firma Guliwer podstawia drugi autobus, który zabierze  pozostałych podróżnych. Utrudnienia potrwają do czasu usunięcia uszkodzonego pojazdu z rowu.

Aktualizacja: Około 1.00 autobus został wyciągnięty z rowu i przywrócono normalny ruch. Wszyscy ranni pasażerowie opuścili szpital. Większość ma niegroźne, powierzchowne obrażenia. Tylko jedna z pasażerek ma złamaną rękę. Policja nadal sprawdza, czy podana przez kierowcę wersja o samochodzie osobowym, który wymusił pierwszeństwo jest prawdziwa.

 Zdjęcia Artur Jaworski

 

Poprzedni artykułZagrają nocą w futbol
Następny artykułZłodzieje nie próżnują