Świdniczanin mistrzem świata

  3

  W Londynie trwają trzydzieste letnie Igrzyska Olimpijskie, ale jak na razie, polska kadra nie zachwyca liczbą zdobytych medali. Wszystkich profesjonalnych sportowców może zawstydzić świdnicki lekarz Maciej Michalak, który zdobył aż siedem krążków w trakcie trzydziestych trzecich Mistrzostw Świata Lekarzy Medigames.

  Zawody miały miejsce w tureckiej Antalyai, w dniach od 7 do 14 lipca. Mimo czterdziestu pięciu stopni upału, w Mistrzostwach wzięło udział 2500 uczestników z całego świata – zarówno adeptów, jak i dyplomowanych lekarzy medycyny i stomatologii. Każdy startował w odpowiedniej dla siebie grupie wiekowej. Pan Maciej zdobył swoje siedem medali, pokonując rywali w lekkoatletyce. Był to jego pierwszy start w mistrzostwach.

  Na szczególną uwagę zasługuje nagrodzony złotym medalem skok w dal, który okazał się być najdłuższym skokiem tegorocznych mistrzostw. Dużą niespodzianką było również srebro w pięcioboju lekkoatletycznym oraz drugie miejsce polskiej sztafety 4 x 100 m; pan Maciej biegł w ostatniej zmianie.

  – Mistrzostwa, w których wziąłem udział, to bardzo dobre przedsięwzięcie, umożliwiające aktywne propagowanie zdrowego stylu życia. Jako lekarze mogliśmy pokazać, że dbamy o zdrowie nie tylko innych, ale też swoje – mówi Maciej Michalak.

  SA

  Poprzedni artykułWymusił pierwszeństwo
  Następny artykułNa głosy w katedrze