Zdobyli Śnieżkę

  5

  I Rajd Książęcy już za nami,  grupa mieszkańców z Księstwa Świdnicko – Jaworskiego zdobyła Śnieżkę. Udało się zrealizować ambitny plan przejścia górskimi szlakami, aż 18 km zdobywając przy tym największy szczyt Karkonoszy.

  Na szczęście aura pogodowa dopisała dzięki czemu mogliśmy łatwiej poruszać się po górach. Wiek uczestników był bardzo zróżnicowany, najmłodsza uczestniczka miała 11 lat, a najstarszy 62 lata. – Ale nie wiek miał tu największe znaczenie, to dzięki determinacji i zgranej grupie mogliśmy wszyscy razem przejść trudy tej wędrówki –  mówi Marek Marczewski Dyrektor I Rajdu Książęcego.

   Rajd zaczął się w Karpaczu startując czarnym szlakiem na Śnieżkę, mijając Schronisko Jelenka, po kilku godzinach ciężkiego marszu pod górkę uczestnicy dostali się na upragnioną wysokość 1602m n.p.m. Dalsza część trasy poszła już z górki i to dosłownie. Cała grupa zaczęła schodzić ze Śnieżki w kierunku Schroniska Samotnia, gdzie czekał ciepły posiłek i możliwość nabrania siły na dalszą część podróży. Na zakończenie I Rajdu Książęcego mimo zmęczenia na twarzach uczestników rysował się uśmiech, dali radę wspólnie przejść 18-kilometrową trasę.

  Poprzedni artykułJaworzyna wygrywa turniej w Bolesławicach
  Następny artykułPomóż uratować Natalkę