Truskawka rządziła w parku [FOTO]

  8

  Ponad 300 osób bawiło się wczoraj w Parku Centralnym podczas reaktywowanego przeglądu lokalnych zespołów muzycznych, czyli legendarnej już Truskawki. Cztery ekipy – po uprzednich eliminacjach – zakwalifikowały się do ścisłego finału konkursu na najlepszy zespół. Na scenie pojawiły się grupy: Bagdad, Johnny Trzy Palce, ErroR, JTBS oraz Guys of Destruction. Pierwsze miejsce i dwa tysiące złotych zgarnął świdnicki zespół, grający country z  dawką czarnego humoru, czyli Johnny Trzy Palce.

  Oprócz koncertu konkursowego, jako gwiazda wieczoru wystąpiła legenda polskiego punk rocka – również niedawno reaktywowany Defekt Muzgó. Koncert przyciągnął do parku nie tylko młodzież; równie dobrze bawiło się starsze pokolenie, które pamięta jeszcze pierwsze świdnickie Truskawki. Dobra atmosfera sprawiła, że zabawa pod sceną trwała przez blisko pięć godzin.

  -Truskawka to świetna inicjatywa. Jestem za tym, żeby na stałe wróciła do kalendarza świdnickich imprez – mówi Ola, jedna z uczestniczek imprezy. –  Chodziłam na wcześniejsze Truskawki, ale forma koncertu na świeżym powietrzu – w parku – jest zdecydowanie lepsza od koncertów w zamkniętych pomieszczeniach. To tak, jakby przenieść wrocławską Wyspę Słodową do Świdnicy. Brakowało tylko drobiazgów – jakiegoś stoiska gastronomicznego i więcej koszy na śmieci – dodaje.

   Zdaniem Daniela Piórka, prowadzącego wczorajszy przegląd – zmiana lokalizacji jest zdecydowanie na plus, także letnia pora idealnie nadaje się na tego typu wydarzenia. Publiczność spisała się fantastycznie, nie spodziewaliśmy się aż takiej liczby, zwłaszcza, że Truskawka dopiero została reaktywowana.

  Oprócz muzycznych emocji organizatorzy przygotowali konkursy z nagrodami dla publiczności. Do wygrania były między innymi rower, bilety do kina, zaproszenia do restauracji i oficjalna piłka drużyny piłkarskiej Bayern Monachium.

  SA

  Poprzedni artykułBitwa pod Burkatowem raz jeszcze
  Następny artykułTrzynaste spotkania z Bachem